Vivo X300 Ultra
Τεχνικά χαρακτηριστικά Vivo X300 Ultra
Γενικά
| Μάρκα | Vivo |
| Μοντέλο | X300 Ultra |
| Εναλλακτικό όνομα | V2547A (Διεθνές) V2547DA (Διεθνές) V2536A (Διεθνές) V2562 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Δευτέρα, 30 Μαρτίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Παρασκευή, 03 Απριλίου 2026 |
| Κατάσταση | Έρχεται σύντομα |
| Τιμές | €880 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 163 mm (6.42 ίντσες) |
| Πλάτος | 76.8 mm (3.02 ίντσες) |
| Πάχος | 8.2 mm (0.32 ίντσες) |
| Βάρος | 232 g (8.18 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Γυαλί Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Μαύρος, Πράσινο, Ασημί |
| Ανθεκτικότητα | Στεγανωμένο από τη σκόνη και ανθεκτικό στο νερό (υποβύθιση μέχρι 1,5 m για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP69, IP68 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | LTPO AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.82 ίντσες |
| Ανάλυση | 1440 × 3168 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 144 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 510 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 90.3% |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Armor, Mohs επίπεδο 4 |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα 2160Hz PWM Dimming Χωρητική οθόνη αφής Dolby Vision HDR10+ HDR Vivid Οθόνη πολλαπλής αφής Υποστήριξη εικόνων Ultra HDR |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 3 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 4.6 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| Μνήμη RAM | 12GB, 16GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB, 1TB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.1 |
| Εκδόσεις | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
| Περιβάλλον χρήστη | OriginOS 6 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 200 MP, ƒ/1.9, 35 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.7 μm, 1/1.12" Μέγεθος αισθητήρα gimbal OIS PDAF 200 MP, ƒ/2.7, 85 mm ( Περισκοπικός τηλεφακός ), 0.56 μm, x3.7 Οπτικό ζουμ, 1/1.4" Μέγεθος αισθητήρα Multi-Directional PDAF Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) 50 MP, ƒ/2.0, 14 mm, 116° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 1.22 μm, 1/1.28" Μέγεθος αισθητήρα Dual-Pixel PDAF Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | 3D LUT import Αισθητήρας φάσματος χρωμάτων Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Αυτόματη εστίαση με λέιζερ Πανόραμα Οπτικά Zeiss Επικάλυψη φακού Zeiss T* |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 4320p @ 30 fps 2160p @ 24/30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | 10-bit LOG, Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, HDR10+ |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 50 MP, ƒ/2.5, 24 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.64 μm, 1/2.76" Μέγεθος αισθητήρα Αυτόματη εστίαση (AF) |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS, HDR |
Μπαταρία
| Τύπος | Si/C Li-Ion (Διεθνές) Si/C Li-Ion (Ευρώπη) |
| Χωρητικότητα | 6600 mAh (Διεθνές) 6400 mAh (Ευρώπη) |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 100 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 40 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση Αντίστροφη ασύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 / 1800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n18 (850), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n80 (1800), n81 (900), n83 (700), n84 (2100), n89 (850 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go DisplayPort |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Ήχος Hi-Res 24-bit/192kHz, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Υπερηχητικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων κάτω από την οθόνη |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | Επείγον SOS μέσω δορυφόρου (μηνύματα και κλήσεις) - διαθέσιμο μόνο στο μοντέλο 16 GB + 1 TB Προαιρετικοί πρόσθετοι φακοί ζουμ:200 mm, οπτικό ζουμ 2,35x, OIS, οπτικά Zeiss400 mm, οπτικό ζουμ 4,7x, OIS, οπτικά Zeiss Προγραμματιζόμενο τροφοδοτικό (PPS) Quick Charge Καθολική Προδιαγραφή Γρήγορης Φόρτισης (UFCS) USB Power Delivery |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Vivo X300 Ultra
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Vivo X300 Ultra;
Η τιμή του Vivo X300 Ultra είναι €880 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας για το Vivo X300 Ultra;
Το Vivo X300 Ultra θα κυκλοφορήσει στις Παρασκευή, 03 Απριλίου 2026.
-
Διατίθεται το Vivo X300 Ultra στα καταστήματα;
Όχι, το Vivo X300 Ultra δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το βάρος του Vivo X300 Ultra;
Το Vivo X300 Ultra ζυγίζει περίπου 232 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Vivo X300 Ultra;
Η οθόνη του Vivo X300 Ultra έχει διαγώνιο 6.82 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Vivo X300 Ultra δίκτυα 5G;
Ναι, το Vivo X300 Ultra υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n18, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78, n79, n80, n81, n83, n84, n89.
-
Πόσες κάμερες έχει το Vivo X300 Ultra;
Το Vivo X300 Ultra διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.