Oppo Find N6
Τεχνικά χαρακτηριστικά Oppo Find N6
Γενικά
| Μάρκα | Oppo |
| Μοντέλο | Find N6 |
| Εναλλακτικό όνομα | PLP110 (Διεθνές) PLP120 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Τρίτη, 17 Μαρτίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Παρασκευή, 20 Μαρτίου 2026 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €1,250 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 159.9 mm (6.30 ίντσες) |
| Πλάτος | 145.6 mm (5.73 ίντσες) |
| Πάχος | 4.2 mm (0.17 ίντσες) |
| Βάρος | 225 g (7.94 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Γυαλί Πλαίσιο: Κράμα αλουμινίου Μπροστινή: Γυαλί NanoCrystal (διπλωμένο) Μπροστά: Πλαστικό (Ανοιγμένο) Μεντεσές: κράμα τιτανίου (βαθμός 5) |
| Χρώματα | Μαύρος, Πορτοκαλί, Τιτάνιο |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτική στη σκόνη και στο νερό (αντέχει σε ρεύματα νερού υψηλής πίεσης; υποβύθιση έως 1 μ για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP58, IP59 |
| Λεπτομέρειες σχεδιασμού | Τεχνολογία αυτοεπιδιορθούμενου γυαλιού με μνήμη (εσωτερική οθόνη), Υποστήριξη στυλό (και οι δύο οθόνες), Αόρατη πτυχή |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | Αναδιπλούμενο LTPO OLED, LTPO OLED |
| Μέγεθος οθόνης | 8.12 ίντσες |
| Ανάλυση | 2248 × 2480 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 412 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 90.9% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 2500 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί NanoCrystal |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα 2160Hz PWM Dimming Χωρητική οθόνη αφής Dolby Vision HDR10+ HDR Vivid Οθόνη πολλαπλής αφής Υποστήριξη εικόνων Ultra HDR |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 3 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 4.6 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| Μνήμη RAM | 12GB, 16GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB, 1TB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.1 |
| Εκδόσεις | 256GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
| Περιβάλλον χρήστη | ColorOS 16 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 200 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.5 μm 50 MP, ƒ/2.7, 70 mm ( Περισκοπικός τηλεφακός ), 0.64 μm, x3 Οπτικό ζουμ, 1/2.75" Μέγεθος αισθητήρα 50 MP, ƒ/2.0, 15 mm, 120° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 0.64 μm, 1/2.75" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Αισθητήρας φάσματος χρωμάτων Βαθμονόμηση χρωμάτων Hasselblad Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Dolby Vision, Gyro-EIS, HDR10+ |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 20 MP, ƒ/2.4, 21 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.64 μm, 1/3.42" Μέγεθος αισθητήρα 20 MP, ƒ/2.4, 21 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.64 μm, 1/3.42" Μέγεθος αισθητήρα |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS, HDR |
Μπαταρία
| Τύπος | Si/C Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 6000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 80 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 50 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση Αντίστροφη ασύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n13 (700), n18 (850), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n80 (1800), n81 (900), n83 (700), n84 (2100), n89 (850 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band ή Tri-band: Διαφέρει ανάλογα με την αγορά ή την περιοχή |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 3.1 DisplayPort USB On-The-Go USB Type-C 3.1 Gen 2 |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS (G1), GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | βελτιωμένο με Dolby Atmos, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Διπλό γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Πλευρικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | Πλαίσιο αλουμινίου σειράς 7000 αεροπορικής ποιότητας Προγραμματιζόμενο τροφοδοτικό (PPS) Quick Charge Συνδεσιμότητα δορυφόρου (κλήσεις/μηνύματα/SOS) - μόνο στο μοντέλο 1TB Καθολική Προδιαγραφή Γρήγορης Φόρτισης (UFCS) USB Power Delivery |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Oppo Find N6
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Oppo Find N6;
Η τιμή του Oppo Find N6 είναι €1,250 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Oppo Find N6;
Το Oppo Find N6 κυκλοφόρησε επίσημα στις Παρασκευή, 20 Μαρτίου 2026.
-
Διατίθεται το Oppo Find N6 στα καταστήματα;
Ναι, το Oppo Find N6 διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Oppo Find N6;
Το Oppo Find N6 ζυγίζει περίπου 225 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Oppo Find N6;
Η οθόνη του Oppo Find N6 έχει διαγώνιο 8.12 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Oppo Find N6 δίκτυα 5G;
Ναι, το Oppo Find N6 υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n13, n18, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n75, n77, n78, n79, n80, n81, n83, n84, n89.
-
Πόσες κάμερες έχει το Oppo Find N6;
Το Oppo Find N6 διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Διπλή κάμερα για selfies.