OnePlus 15T
Τεχνικά χαρακτηριστικά OnePlus 15T
Γενικά
| Μάρκα | OnePlus |
| Μοντέλο | 15T |
| Εναλλακτικό όνομα | PLZ110 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Τρίτη, 24 Μαρτίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Τρίτη, 24 Μαρτίου 2026 |
| Κατάσταση | Έρχεται σύντομα |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 150.6 mm (5.93 ίντσες) |
| Πλάτος | 71.8 mm (2.83 ίντσες) |
| Πάχος | 8.4 mm (0.33 ίντσες) |
| Βάρος | 194 g (6.84 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω μέρος: πλαστικό ενισχυμένο με ίνες Πλαίσιο: Κράμα αλουμινίου Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | καφέ, Πράσινο, Λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτικό στη σκόνη και το νερό (αντέχει σε πίδακες νερού υψηλής πίεσης· εμβαπτίζεται έως 1,5μ για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68, IP69K |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.32 ίντσες |
| Ανάλυση | 1216 × 2640 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 165 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 19.5:9 |
| Πυκνότητα pixel | 460 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 90.6% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 3600 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Crystal Shield |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα 3840Hz PWM Dimming Χωρητική οθόνη αφής Dolby Vision HDR10+ HDR Vivid Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 3 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 4.6 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| Μνήμη RAM | 12GB, 16GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB, 1TB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.1 |
| Εκδόσεις | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.0 μm, 1/1.56" Μέγεθος αισθητήρα Multi-Directional PDAF Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) 50 MP, ƒ/2.8, 85 mm ( Τηλεφακός ), x3.5 Οπτικό ζουμ Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Αισθητήρας φάσματος χρωμάτων Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 16 MP, ƒ/2.4, 23 mm ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Μπαταρία
| Τύπος | Si/C Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 7500 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 100 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 50 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση Ενσύρματη φόρτιση από 0% έως 61% σε 30 λεπτά (όπως διαφημίζεται) |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n18 (850), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band ή Tri-band: Διαφέρει ανάλογα με την αγορά ή την περιοχή, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v6.0 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Υπερηχητικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων κάτω από την οθόνη |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | Προγραμματιζόμενο τροφοδοτικό (PPS) Quick Charge Καθολική Προδιαγραφή Γρήγορης Φόρτισης (UFCS) USB Power Delivery |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες OnePlus 15T
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας για το OnePlus 15T;
Το OnePlus 15T θα κυκλοφορήσει στις Τρίτη, 24 Μαρτίου 2026.
-
Διατίθεται το OnePlus 15T στα καταστήματα;
Όχι, το OnePlus 15T δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το βάρος του OnePlus 15T;
Το OnePlus 15T ζυγίζει περίπου 194 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του OnePlus 15T;
Η οθόνη του OnePlus 15T έχει διαγώνιο 6.32 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το OnePlus 15T δίκτυα 5G;
Ναι, το OnePlus 15T υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n8, n18, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το OnePlus 15T;
Το OnePlus 15T διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.