Motorola Razr 70 Ultra
Τεχνικά χαρακτηριστικά Motorola Razr 70 Ultra
Γενικά
| Μάρκα | Motorola |
| Μοντέλο | Razr 70 Ultra |
| Ανακοινώθηκε | Τετάρτη, 29 Απριλίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Τετάρτη, 29 Απριλίου 2026 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €1,390 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 171.5 mm (6.75 ίντσες) |
| Πλάτος | 74 mm (2.91 ίντσες) |
| Πάχος | 7.2 mm (0.28 ίντσες) |
| Βάρος | 199 g (7.02 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστινή: Gorilla Glass Ceramic (διπλωμένο) Μπροστά: Πλαστικό (Ανοιγμένο) |
| Χρώματα | καφέ, Μωβ |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP48 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | Αναδιπλούμενο LTPO AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 7 ίντσες |
| Ανάλυση | 1224 × 2992 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 165 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 462 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 87.3% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 5000 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Corning Gorilla Glass Ceramic |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής Dolby Vision HDR10+ Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 3 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 4320 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 4.32 GHz – Oryon V2 Phoenix L 6x 3.53 GHz – Oryon V2 Phoenix M |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 830 (1100 MHz) |
| Μνήμη RAM | 16GB |
| Αποθήκευση | 512GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.0 |
| Εκδόσεις | 512GB 16GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ), 2.0 μm, 1/1.56" Μέγεθος αισθητήρα Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 122° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 1.2 μm, 1/2.93" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 50 MP, ƒ/2.0 ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.28 μm |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
Μπαταρία
| Χωρητικότητα | 5000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 68 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 30 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Tri-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Βαρόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Πλευρικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Motorola Razr 70 Ultra
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Motorola Razr 70 Ultra;
Η τιμή του Motorola Razr 70 Ultra είναι €1,390 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Motorola Razr 70 Ultra;
Το Motorola Razr 70 Ultra κυκλοφόρησε επίσημα στις Τετάρτη, 29 Απριλίου 2026.
-
Διατίθεται το Motorola Razr 70 Ultra στα καταστήματα;
Ναι, το Motorola Razr 70 Ultra διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Motorola Razr 70 Ultra;
Το Motorola Razr 70 Ultra ζυγίζει περίπου 199 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Motorola Razr 70 Ultra;
Η οθόνη του Motorola Razr 70 Ultra έχει διαγώνιο 7 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Motorola Razr 70 Ultra δίκτυα 5G;
Ναι, το Motorola Razr 70 Ultra υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Motorola Razr 70 Ultra;
Το Motorola Razr 70 Ultra διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.