Motorola Razr 60 Ultra
Τεχνικά χαρακτηριστικά Motorola Razr 60 Ultra
Γενικά
| Μάρκα | Motorola |
| Μοντέλο | Razr 60 Ultra |
| Εναλλακτικό όνομα | XT2551-6 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Πέμπτη, 24 Απριλίου 2025 |
| Κυκλοφόρησε | Παρασκευή, 25 Απριλίου 2025 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | $1,299.99 £897.99 €620.82 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 171.5 mm (6.75 ίντσες) |
| Πλάτος | 74 mm (2.91 ίντσες) |
| Πάχος | 7.2 mm (0.28 ίντσες) |
| Βάρος | 199 g (7.02 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Πολυμερές σιλικόνης (Οικολογικό δέρμα) Πλαίσιο: Αλουμίνιο (σειρά 6000) Μπροστινή: Gorilla Glass Ceramic (διπλωμένο) Μπροστά: Πλαστικό (Ανοιγμένο) Μεντεσές: Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Χρώματα | καφέ, σκούρο πράσινο, Ροζ, Κόκκινο |
| Ανθεκτικότητα | Αντοχή σε σκόνη και νερό (έως 1,5 μ για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP48 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | Αναδιπλούμενο LTPO AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 7 ίντσες |
| Ανάλυση | 1224 × 2912 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 165 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 464 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 84.1% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 4500 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Corning Gorilla Glass Ceramic, Mohs επίπεδο 5 |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής Dolby Vision HDR10+ Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 3 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 4320 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 4.32 GHz – Oryon V2 Phoenix L 6x 3.53 GHz – Oryon V2 Phoenix M |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 830 (1100 MHz) |
| Μνήμη RAM | 12GB, 16GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB, 1TB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.0 |
| Εκδόσεις | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 12GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.0 μm, 1/1.56" Μέγεθος αισθητήρα Multi-Directional PDAF Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) 50 MP, ƒ/2.0, 12 mm, 122° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 0.6 μm PDAF |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Dolby Vision HDR, Gyro-EIS |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 50 MP, ƒ/2.0 ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.64 μm |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
Μπαταρία
| Χωρητικότητα | 4700 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 68 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 30 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + eSIM) Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band ή Tri-band: Διαφέρει ανάλογα με την αγορά ή την περιοχή |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Dolby Atmos, Τεχνολογία Snapdragon Sound, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Βαρόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Πλευρικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το Motorola Razr 60 Ultra
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες Motorola Razr 60 Ultra
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Motorola Razr 60 Ultra;
Η τιμή του Motorola Razr 60 Ultra είναι €620.82 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Motorola Razr 60 Ultra;
Το Motorola Razr 60 Ultra κυκλοφόρησε επίσημα στις Παρασκευή, 25 Απριλίου 2025.
-
Διατίθεται το Motorola Razr 60 Ultra στα καταστήματα;
Ναι, το Motorola Razr 60 Ultra διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Motorola Razr 60 Ultra;
Το Motorola Razr 60 Ultra ζυγίζει περίπου 199 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Motorola Razr 60 Ultra;
Η οθόνη του Motorola Razr 60 Ultra έχει διαγώνιο 7 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Motorola Razr 60 Ultra δίκτυα 5G;
Ναι, το Motorola Razr 60 Ultra υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n75, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Motorola Razr 60 Ultra;
Το Motorola Razr 60 Ultra διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.