Xiaomi Redmi K90 Ultra

  • Λειτουργικό σύστημα Android 16 HyperOS 3
  • Οθόνη 6.83 ίντσα 1280x2772 pixel
  • Μπαταρία 8550 mAh Si/C Li-Ion
  • Επιδόσεις 12/16GB RAM Snapdragon 8 Elite
  • Κάμερα 50MP 720p
  • Αποθήκευση 256GB-1TB UFS 4.1

Τεχνικά χαρακτηριστικά Xiaomi Redmi K90 Ultra

Γενικά

Μάρκα Xiaomi
Μοντέλο Redmi K90 Ultra
Εναλλακτικό όνομα 2604FRK1EC (Διεθνές)
Κατάσταση Φημολογούμενο

Σχεδιασμός

Υλικά κατασκευής Πλαίσιο: Αλουμίνιο
Μπροστά: Γυαλί
Χρώματα Μαύρος, Άλλα χρώματα
Ανθεκτικότητα Ανθεκτικό στη σκόνη και το νερό (αντέχει σε πίδακες νερού υψηλής πίεσης· εμβαπτίζεται έως 1,5μ για 30 λεπτά)
Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας IP68, IP69

Οθόνη

Τύπος οθόνης AMOLED
Μέγεθος οθόνης 6.83 ίντσες
Ανάλυση 1280 × 2772 pixels
Ρυθμός ανανέωσης 165 Hz
Αναλογία διαστάσεων 19.5:9
Πυκνότητα pixel 447 ppi
Μέγιστη φωτεινότητα 3500 cd/m²
Λειτουργίες οθόνης 68 δισεκατομμύρια χρώματα
Χωρητική οθόνη αφής
Dolby Vision
HDR10+
HDR Vivid
Οθόνη πολλαπλής αφής
PWM Dimming

Εξοπλισμός

Chipset Qualcomm Snapdragon 8 Elite
Πυρήνες CPU 8
Τεχνολογία κατασκευής 3 nm
Μέγιστη συχνότητα CPU 4320 MHz
Αρχιτεκτονική CPU 64-bit
Μικροαρχιτεκτονική 2x 4.32 GHz – Oryon V2 Phoenix L
6x 3.53 GHz – Oryon V2 Phoenix M
Τύπος μνήμης LPDDR5X
GPU Qualcomm Adreno 830 (1100 MHz)
Μνήμη RAM 12GB, 16GB
Αποθήκευση 256GB, 512GB, 1TB
Τύπος αποθήκευσης UFS 4.1
Εκδόσεις 256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
1TB 16GB RAM
Επεκτάσιμη αποθήκευση Όχι

Λογισμικό

Λειτουργικό σύστημα Android 16 (Baklava)
Περιβάλλον χρήστη HyperOS 3

Κύρια κάμερα

Υποστήριξη κάμερας Ναι
Διπλή κάμερα 50 MP, ƒ/1.7, 24 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.0 μm, 1/1.55" Μέγεθος αισθητήρα
Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS)
PDAF

8 MP, ƒ/2.2 ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 1.12 μm, 1/4.0" Μέγεθος αισθητήρα
Υποστήριξη φλας Ναι
Τύπος φλας Φλας LED
Χαρακτηριστικά Αισθητήρας φάσματος χρωμάτων
Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR)
Πανόραμα
Υποστήριξη βίντεο Ναι
Ανάλυση βίντεο 4320p @ 30 fps
2160p @ 30/60 fps
1080p @ 30/60/120/240/960 fps
720p @ 1920 fps
Λειτουργίες βίντεο Gyro-EIS, HDR10+

Selfie κάμερα

Υποστήριξη κάμερας Ναι
Μονή κάμερα 20 MP ( Ευρυγώνιος φακός )
Υποστήριξη βίντεο Ναι
Ανάλυση βίντεο 2160p @ 30 fps
1080p @ 30/60 fps

Μπαταρία

Τύπος Si/C Li-Ion
Χωρητικότητα 8550 mAh
Ισχύς ενσύρματης φόρτισης 100 W
Χαρακτηριστικά Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση

Δίκτυα

Κάρτες SIM Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
Υποστήριξη VoLTE Ναι
Ταχύτητες δεδομένων 5G, LTE, HSPA
Ζώνες 2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
Ζώνες 3G HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz
Ζώνες 4G LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz)
Ζώνες 5G 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz)

Συνδεσιμότητα

Υποστήριξη Wi-Fi Ναι ( Wi-Fi 7 )
Πρότυπα Wi-Fi 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be
Λειτουργίες Wi-Fi Dual-band, Wi-Fi Direct
Υποστήριξη Bluetooth Ναι, v5.4
Θύρες USB USB Type-C 3.2
DisplayPort
USB On-The-Go
Συνδεσιμότητα USB Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS)
Υποστήριξη GPS Ναι
Λειτουργίες GPS BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS (L1 & L5)
Υποστήριξη NFC Ναι

Πολυμέσα

Ηχείο Ναι
Υποδοχή ακουστικών Όχι
Ήχος Ήχος Hi-Res 24-bit/192kHz, Σύστημα στερεοφωνικού ήχου 2.1 της Bose με υπογούφερ, Dolby Atmos, Ήχος υψηλής ανάλυσης χωρίς καλώδια, Στερεοφωνικά ηχεία, Ρυθμισμένο από τη Bose
Ραδιόφωνο FM Όχι

Χαρακτηριστικά

Αισθητήρες Επιταχυνσιόμετρο
Πυξίδα
Γυροσκόπιο
Αισθητήρας εγγύτητας
Υπερηχητικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων κάτω από την οθόνη

Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.

Φωτογραφίες Xiaomi Redmi K90 Ultra

Συχνές ερωτήσεις

  • Διατίθεται το Xiaomi Redmi K90 Ultra στα καταστήματα;

    Όχι, το Xiaomi Redmi K90 Ultra δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.

  • Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Xiaomi Redmi K90 Ultra;

    Η οθόνη του Xiaomi Redmi K90 Ultra έχει διαγώνιο 6.83 ίντσες.

  • Υποστηρίζει το Xiaomi Redmi K90 Ultra δίκτυα 5G;

    Ναι, το Xiaomi Redmi K90 Ultra υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2.

  • Πόσες κάμερες έχει το Xiaomi Redmi K90 Ultra;

    Το Xiaomi Redmi K90 Ultra διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.