OnePlus Ace 6 Ultra
Τεχνικά χαρακτηριστικά OnePlus Ace 6 Ultra
Γενικά
| Μάρκα | OnePlus |
| Μοντέλο | Ace 6 Ultra |
| Ανακοινώθηκε | Τρίτη, 28 Απριλίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Τρίτη, 28 Απριλίου 2026 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €440 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 162.5 mm (6.40 ίντσες) |
| Πλάτος | 77.5 mm (3.05 ίντσες) |
| Πάχος | 8.5 mm (0.33 ίντσες) |
| Βάρος | 217 g (7.65 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Γυαλί ή πολυμερές σιλικόνης (οικολογικό δέρμα) Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: Crystal Shield Glass |
| Χρώματα | Μαύρος, Λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτικό στη σκόνη και το νερό (αντέχει σε πίδακες νερού υψηλής πίεσης· εμβαπτίζεται έως 1,5μ για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP66, IP68, IP69, IP69K |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.78 ίντσες |
| Ανάλυση | 1272 × 2772 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 165 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 19.5:9 |
| Πυκνότητα pixel | 450 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 89.3% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 1800 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Crystal Shield |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής Dolby Vision HDR10+ Οθόνη πολλαπλής αφής PWM Dimming |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Dimensity 9500 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 3 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 4.21 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 4.21 GHz – C1-Ultra 3x 3.5 GHz – C1-Premium 4x 2.7 GHz – C1-Pro |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G1 Ultra MC12 (12 πυρήνες) |
| Μνήμη RAM | 12GB, 16GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB, 1TB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.1 |
| Εκδόσεις | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
| Περιβάλλον χρήστη | ColorOS 16 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1/1.55" Μέγεθος αισθητήρα Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 112° ( Υπερευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 16 MP, ƒ/2.4, 23 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1/3" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Si/C Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 8600 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 120 W |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n18 (850), n26 (850), n34 (2100), n38 (2600), n39 (1900), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v6.0 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Υπερηχητικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων κάτω από την οθόνη |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | Προγραμματιζόμενο τροφοδοτικό (PPS) USB Power Delivery |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες OnePlus Ace 6 Ultra
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του OnePlus Ace 6 Ultra;
Η τιμή του OnePlus Ace 6 Ultra είναι €440 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του OnePlus Ace 6 Ultra;
Το OnePlus Ace 6 Ultra κυκλοφόρησε επίσημα στις Τρίτη, 28 Απριλίου 2026.
-
Διατίθεται το OnePlus Ace 6 Ultra στα καταστήματα;
Ναι, το OnePlus Ace 6 Ultra διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του OnePlus Ace 6 Ultra;
Το OnePlus Ace 6 Ultra ζυγίζει περίπου 217 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του OnePlus Ace 6 Ultra;
Η οθόνη του OnePlus Ace 6 Ultra έχει διαγώνιο 6.78 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το OnePlus Ace 6 Ultra δίκτυα 5G;
Ναι, το OnePlus Ace 6 Ultra υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n3, n5, n8, n18, n26, n34, n38, n39, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το OnePlus Ace 6 Ultra;
Το OnePlus Ace 6 Ultra διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.