Xiaomi Poco Pad C1
Τεχνικά χαρακτηριστικά Xiaomi Poco Pad C1
Γενικά
| Μάρκα | Xiaomi |
| Μοντέλο | Poco Pad C1 |
| Ανακοινώθηκε | Πέμπτη, 21 Μαΐου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Πέμπτη, 21 Μαΐου 2026 |
| Κατάσταση | Έρχεται σύντομα |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 226.5 mm (8.92 ίντσες) |
| Πλάτος | 148 mm (5.83 ίντσες) |
| Πάχος | 7.4 mm (0.29 ίντσες) |
| Βάρος | 406 g (14.32 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Αλουμίνιο Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Μπλε, Γκρι |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτικό στη σκόνη και στις πιτσιλιές |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 9.7 ίντσες |
| Ανάλυση | 1280 × 2048 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 268 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 87.9% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 600 cd/m² |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Όχι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6s 4G Gen 2 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 6 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2900 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 4x 2.9 GHz – Cortex-A73 4x 1.9 GHz – Cortex-A53 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 610 |
| Μνήμη RAM | 4GB, 6GB |
| Αποθήκευση | 64GB, 128GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 2.2 |
| Εκδόσεις | 64GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
| Περιβάλλον χρήστη | HyperOS 3 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP, ƒ/2.0 ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.12 μm, 1/4.0" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 5 MP, ƒ/2.2 ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.12 μm, 1/5.0" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 7600 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 18 W |
Δίκτυα
| Κινητά δίκτυα | Όχι |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.0 |
| Θύρες USB | USB Type-C |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Όχι |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ήχος | Ήχος Hi-Res 24-bit/192kHz, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Αισθητήρας εγγύτητας (μόνο για αξεσουάρ) |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Xiaomi Poco Pad C1
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας για το Xiaomi Poco Pad C1;
Το Xiaomi Poco Pad C1 θα κυκλοφορήσει στις Πέμπτη, 21 Μαΐου 2026.
-
Διατίθεται το Xiaomi Poco Pad C1 στα καταστήματα;
Όχι, το Xiaomi Poco Pad C1 δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το βάρος του Xiaomi Poco Pad C1;
Το Xiaomi Poco Pad C1 ζυγίζει περίπου 406 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Xiaomi Poco Pad C1;
Η οθόνη του Xiaomi Poco Pad C1 έχει διαγώνιο 9.7 ίντσες.
-
Πόσες κάμερες έχει το Xiaomi Poco Pad C1;
Το Xiaomi Poco Pad C1 διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.