Motorola Moto Pad (2026)
Τεχνικά χαρακτηριστικά Motorola Moto Pad (2026)
Γενικά
| Μάρκα | Motorola |
| Μοντέλο | Moto Pad (2026) |
| Ανακοινώθηκε | Τρίτη, 07 Απριλίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Πέμπτη, 30 Απριλίου 2026 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €250 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 254.6 mm (10.02 ίντσες) |
| Πλάτος | 166.2 mm (6.54 ίντσες) |
| Πάχος | 7 mm (0.28 ίντσες) |
| Βάρος | 480 g (16.93 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Αλουμίνιο Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Πράσινο |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτικό στις πιτσιλάνσεις |
| Λεπτομέρειες σχεδιασμού | Υποστήριξη στυλό |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 11 ίντσες |
| Ανάλυση | 1600 × 2560 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 90 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 16:10 |
| Πυκνότητα pixel | 274 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 82.9% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 500 cd/m² |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Όχι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Dimensity 6300 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 6 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.4 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 2.4 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Αποθήκευση | 128GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 2.2 |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP ( Ευρυγώνιος φακός ) Αυτόματη εστίαση (AF) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 5 MP ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
Μπαταρία
| Χωρητικότητα | 7040 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 20 W |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Μονή SIM (Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b2 (1900), b4 (1700), b5 (850), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b25 (1900), b26 (850), b29 (700), b30 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n2 (1900), n5 (850), n12 (700), n14 (700), n25 (1900), n30 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.2 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GALILEO, GLONASS, GPS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ήχος | Dolby Atmos, Τέσσερα ηχεία, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Αισθητήρας εγγύτητας (μόνο για αξεσουάρ) |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Motorola Moto Pad (2026)
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Motorola Moto Pad (2026);
Η τιμή του Motorola Moto Pad (2026) είναι €250 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Motorola Moto Pad (2026);
Το Motorola Moto Pad (2026) κυκλοφόρησε επίσημα στις Πέμπτη, 30 Απριλίου 2026.
-
Διατίθεται το Motorola Moto Pad (2026) στα καταστήματα;
Ναι, το Motorola Moto Pad (2026) διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Motorola Moto Pad (2026);
Το Motorola Moto Pad (2026) ζυγίζει περίπου 480 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Motorola Moto Pad (2026);
Η οθόνη του Motorola Moto Pad (2026) έχει διαγώνιο 11 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Motorola Moto Pad (2026) δίκτυα 5G;
Ναι, το Motorola Moto Pad (2026) υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n2, n5, n12, n14, n25, n30, n41, n48, n66, n71, n77.
-
Πόσες κάμερες έχει το Motorola Moto Pad (2026);
Το Motorola Moto Pad (2026) διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.