Xiaomi 11T
Τεχνικά χαρακτηριστικά Xiaomi 11T
Γενικά
| Μάρκα | Xiaomi |
| Μοντέλο | 11T |
| Εναλλακτικό όνομα | 21081111RG (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Τετάρτη, 15 Σεπτεμβρίου 2021 |
| Κυκλοφόρησε | Τρίτη, 05 Οκτωβρίου 2021 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €137.46 £259.99 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 164.1 mm (6.46 ίντσες) |
| Πλάτος | 76.9 mm (3.03 ίντσες) |
| Πάχος | 8.8 mm (0.35 ίντσες) |
| Βάρος | 203 g (7.16 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Γυαλί Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: γυαλί Gorilla Victus |
| Χρώματα | Ουράνιο Μπλε, Μετεωρίτης Γκρι, Σεληνόφωτο λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτικό στη σκόνη Ανθεκτικό στο νερό (κατά των πιτσιλιών) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP53 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.67 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2400 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 395 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 85.1% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 1000 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Corning Gorilla Glass Victus |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής HDR10+ Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Dimensity 1200 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 6 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 3.0 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 3.0 GHz – Cortex-A78 3x 2.6 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G77 MC9 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 3.1 |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 11 (Red Velvet Cake), Αναβάθμιση σε Android 13 (Tiramisu) |
| Περιβάλλον χρήστη | MIUI 14 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 108 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.7 μm, 1/1.52" Μέγεθος αισθητήρα 8 MP, ƒ/2.2, 120° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 1.12 μm, 1/4.0" Μέγεθος αισθητήρα 5 MP, ƒ/2.4, 50 mm, 1.12 μm, 1/5.0" Μέγεθος αισθητήρα Αυτόματη εστίαση (AF) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Διπλό LED Dual-Tone φλας |
| Χαρακτηριστικά | Συνεχής αυτόματη εστίαση Ψηφιακή σταθεροποίηση εικόνας Ψηφιακή ζουμ Αντιστάθμιση έκθεσης Ανίχνευση προσώπου Ξεκλείδωμα με πρόσωπο Γεωεντοπισμός Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Ρυθμίσεις ISO Λειτουργία νύχτας Πανόραμα Αυτόματη εστίαση με ανίχνευση φάσης (PDAF) Λειτουργία σκηνής Χρονοδιακόπτης Πατήστε για εστίαση Ρυθμίσεις ισορροπίας λευκού |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 16 MP, ƒ/2.5 ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.0 μm, 1/3.06" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 5000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 67 W |
| Υποστήριξη ταχείας φόρτισης | Ναι |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 6 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Κινητό Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.2 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5) |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα / Μαγνητόμετρο Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το Xiaomi 11T
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες Xiaomi 11T
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Xiaomi 11T;
Η τιμή του Xiaomi 11T είναι €137.46 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Xiaomi 11T;
Το Xiaomi 11T κυκλοφόρησε επίσημα στις Τρίτη, 05 Οκτωβρίου 2021.
-
Διατίθεται το Xiaomi 11T στα καταστήματα;
Ναι, το Xiaomi 11T διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Xiaomi 11T;
Το Xiaomi 11T ζυγίζει περίπου 203 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Xiaomi 11T;
Η οθόνη του Xiaomi 11T έχει διαγώνιο 6.67 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Xiaomi 11T δίκτυα 5G;
Ναι, το Xiaomi 11T υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Xiaomi 11T;
Το Xiaomi 11T διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.