Motorola Edge 30
Τεχνικά χαρακτηριστικά Motorola Edge 30
Γενικά
| Μάρκα | Motorola |
| Μοντέλο | Edge 30 |
| Εναλλακτικό όνομα | XT2203-1 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Τετάρτη, 27 Απριλίου 2022 |
| Κυκλοφόρησε | Πέμπτη, 12 Μαΐου 2022 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €292.82 ₹15,990 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 159.4 mm (6.28 ίντσες) |
| Πλάτος | 74.2 mm (2.92 ίντσες) |
| Πάχος | 6.8 mm (0.27 ίντσες) |
| Βάρος | 155 g (5.47 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Πλαστικό Πλαίσιο: Πλαστικό Μπροστά: γυαλί Gorilla 3 |
| Χρώματα | Aurora Green, Meteor Grey, Supermoon Silver |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.5 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2400 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 144 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 405 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 86.2% |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Corning Gorilla Glass 3, Αδιαβροχοποιημένος σχεδιασμός |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής HDR10+ Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 778G+ |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 6 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.5 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | Cortex-A78 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 670 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 642L |
| Μνήμη RAM | 6GB, 8GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB |
| Εκδόσεις | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 12 (Snow Cone), Αναβάθμιση σε Android 14 (Upside Down Cake) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.0 μm, 1/1.55" Μέγεθος αισθητήρα Multi-Directional PDAF Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) 50 MP, ƒ/2.2, 118° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 0.64 μm, 1/2.76" Μέγεθος αισθητήρα PDAF 2 MP ( Βοηθητικός φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Διπλό φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps 720p @ 960 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS, HDR10 |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 32 MP, ƒ/2.3 ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.7 μm |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/120 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 4020 mAh |
| Αφαιρούμενη μπαταρία | Μη αφαιρούμενη |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 33 W |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Μονή SIM (Nano-SIM) Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b66 (1700 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 6 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Κινητό Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.2 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Τεχνολογία Snapdragon Sound, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Οπτικός αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος κάτω από την οθόνη |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το Motorola Edge 30
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες Motorola Edge 30
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Motorola Edge 30;
Η τιμή του Motorola Edge 30 είναι €292.82 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Motorola Edge 30;
Το Motorola Edge 30 κυκλοφόρησε επίσημα στις Πέμπτη, 12 Μαΐου 2022.
-
Διατίθεται το Motorola Edge 30 στα καταστήματα;
Ναι, το Motorola Edge 30 διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Motorola Edge 30;
Το Motorola Edge 30 ζυγίζει περίπου 155 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Motorola Edge 30;
Η οθόνη του Motorola Edge 30 έχει διαγώνιο 6.5 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Motorola Edge 30 δίκτυα 5G;
Ναι, το Motorola Edge 30 υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Motorola Edge 30;
Το Motorola Edge 30 διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.