Vivo Y600 Pro
Τεχνικά χαρακτηριστικά Vivo Y600 Pro
Γενικά
| Μάρκα | Vivo |
| Μοντέλο | Y600 Pro |
| Εναλλακτικό όνομα | V2561A (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Δευτέρα, 27 Απριλίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Δευτέρα, 27 Απριλίου 2026 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €250 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 163.9 mm (6.45 ίντσες) |
| Πλάτος | 76.5 mm (3.01 ίντσες) |
| Πάχος | 8.2 mm (0.32 ίντσες) |
| Βάρος | 221 g (7.80 oz) |
| Χρώματα | Μαύρος, Μπλε, Χρυσό, Βιολετί |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτικό σε σκόνη και νερό (αντέχει σε εκτοξεύσεις νερού υψηλής πίεσης· υποβρύχιο έως 1,5 μ για 24 ώρες) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68, IP69 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.83 ίντσες |
| Ανάλυση | 1260 × 2800 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 450 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 89.8% |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα 4320Hz PWM Dimming Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Mediatek Dimensity 7300 Energy |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 4 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.5 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 4x 2.5 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G615 MC2 |
| Μνήμη RAM | 8GB, 12GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB, 512GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 3.1 |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
| Περιβάλλον χρήστη | OriginOS 6 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ) PDAF |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 32 MP, ƒ/2.5 ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Χαρακτηριστικά | Πανόραμα |
Μπαταρία
| Τύπος | Si/C Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 10200 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 90 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 6 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Οπτικός αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος κάτω από την οθόνη Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Vivo Y600 Pro
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Vivo Y600 Pro;
Η τιμή του Vivo Y600 Pro είναι €250 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Vivo Y600 Pro;
Το Vivo Y600 Pro κυκλοφόρησε επίσημα στις Δευτέρα, 27 Απριλίου 2026.
-
Διατίθεται το Vivo Y600 Pro στα καταστήματα;
Ναι, το Vivo Y600 Pro διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Vivo Y600 Pro;
Το Vivo Y600 Pro ζυγίζει περίπου 221 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Vivo Y600 Pro;
Η οθόνη του Vivo Y600 Pro έχει διαγώνιο 6.83 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Vivo Y600 Pro δίκτυα 5G;
Ναι, το Vivo Y600 Pro υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2.
-
Πόσες κάμερες έχει το Vivo Y600 Pro;
Το Vivo Y600 Pro διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.