Honor X80i
Τεχνικά χαρακτηριστικά Honor X80i
Γενικά
| Μάρκα | Honor |
| Μοντέλο | X80i |
| Εναλλακτικό όνομα | LNA-AN00 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Τετάρτη, 01 Απριλίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Παρασκευή, 10 Απριλίου 2026 |
| Κατάσταση | Έρχεται σύντομα |
| Τιμές | €250 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 157.4 mm (6.20 ίντσες) |
| Πλάτος | 75.4 mm (2.97 ίντσες) |
| Πάχος | 7.3 mm (0.29 ίντσες) |
| Βάρος | 185 g (6.53 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Γυαλί Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Μαύρος, Πράσινο, Ροζ, Λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Αεροστεγές και ανθεκτικό στο νερό (υψηλής πίεσης πίδακες νερού) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP66 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.6 ίντσες |
| Ανάλυση | 1200 × 2600 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 19.5:9 |
| Πυκνότητα pixel | 434 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 90.1% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 6500 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί αλουμινοπυριτικού, Ανθεκτικό σε πτώσεις (έως 1,8 μ) |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα 3840Hz PWM Dimming |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Dimensity 6400 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 6 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2500 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 2.5 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| Μνήμη RAM | 8GB, 12GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB, 512GB |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ) PDAF |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP, ƒ/2.0 ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 7000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 45 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v6.0 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS (B1I & B1C), GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Οπτικός αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος κάτω από την οθόνη Αισθητήρας εγγύτητας (υπερηχητικός) |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Honor X80i
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Honor X80i;
Η τιμή του Honor X80i είναι €250 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας για το Honor X80i;
Το Honor X80i θα κυκλοφορήσει στις Παρασκευή, 10 Απριλίου 2026.
-
Διατίθεται το Honor X80i στα καταστήματα;
Όχι, το Honor X80i δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το βάρος του Honor X80i;
Το Honor X80i ζυγίζει περίπου 185 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Honor X80i;
Η οθόνη του Honor X80i έχει διαγώνιο 6.6 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Honor X80i δίκτυα 5G;
Ναι, το Honor X80i υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2.
-
Πόσες κάμερες έχει το Honor X80i;
Το Honor X80i διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.