Vivo V70 FE
Τεχνικά χαρακτηριστικά Vivo V70 FE
Γενικά
| Μάρκα | Vivo |
| Μοντέλο | V70 FE |
| Εναλλακτικό όνομα | V2550 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Δευτέρα, 09 Μαρτίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Τρίτη, 17 Μαρτίου 2026 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | ₹40,890 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 163.7 mm (6.44 ίντσες) |
| Πλάτος | 76.2 mm (3.00 ίντσες) |
| Πάχος | 7.6 mm (0.30 ίντσες) |
| Βάρος | 200 g (7.05 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Πλαστικό Πλαίσιο: Πλαστικό Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | σκούρο μπλε, Μωβ, Ασημί |
| Ανθεκτικότητα | ανθεκτικό σε σκόνη και νερό (αντέχει πίδακες νερού υψηλής πίεσης· βύθιση έως 1,5 μ για 2 ώρες) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68, IP69 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.83 ίντσες |
| Ανάλυση | 1260 × 2800 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 449 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 90.7% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 1900 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Mohs επίπεδο 4 |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής HDR10+ Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Mediatek Dimensity 7360 Turbo |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 4 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.5 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 4x 2.5 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G615 MC2 |
| Μνήμη RAM | 8GB, 12GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB, 512GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 3.1 |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 8GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
| Περιβάλλον χρήστη | OriginOS 6 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 200 MP, ƒ/1.9, 24 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1/1.56" Μέγεθος αισθητήρα Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 120° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 1/4.0" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Δακτυλιοειδές φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS, Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 32 MP, ƒ/2.2, 22 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.7 μm, 1/3.1" Μέγεθος αισθητήρα 50 MP, ƒ/2.0, 21 mm ( Ευρυγώνιος φακός ) Αυτόματη εστίαση (AF) (Μόνο Ινδία) |
Μπαταρία
| Τύπος | Si/C Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 7000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 90 W |
| Χαρακτηριστικά | Φόρτιση παράκαμψης Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση Ενσύρματη φόρτιση από 0-100% σε 60 λεπτά (όπως αναφέρεται) |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Οπτικός αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος κάτω από την οθόνη Αισθητήρας εγγύτητας |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | Τεχνολογία Darkness Glow (εξαρτάται από την αγορά) |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Vivo V70 FE
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Vivo V70 FE;
Η τιμή του Vivo V70 FE είναι ₹40,890 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Vivo V70 FE;
Το Vivo V70 FE κυκλοφόρησε επίσημα στις Τρίτη, 17 Μαρτίου 2026.
-
Διατίθεται το Vivo V70 FE στα καταστήματα;
Ναι, το Vivo V70 FE διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Vivo V70 FE;
Το Vivo V70 FE ζυγίζει περίπου 200 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Vivo V70 FE;
Η οθόνη του Vivo V70 FE έχει διαγώνιο 6.83 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Vivo V70 FE δίκτυα 5G;
Ναι, το Vivo V70 FE υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n75, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Vivo V70 FE;
Το Vivo V70 FE διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Διπλή κάμερα για selfies.