Nothing Phone (4a)
Τεχνικά χαρακτηριστικά Nothing Phone (4a)
Γενικά
| Μάρκα | Nothing |
| Μοντέλο | Phone (4a) |
| Εναλλακτικό όνομα | A069 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Πέμπτη, 05 Μαρτίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Πέμπτη, 05 Μαρτίου 2026 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €389 £379 ₹31,449 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 164 mm (6.46 ίντσες) |
| Πλάτος | 77.6 mm (3.06 ίντσες) |
| Πάχος | 8.6 mm (0.34 ίντσες) |
| Βάρος | 204 g (7.20 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Γυαλί Πλαίσιο: Πλαστικό Μπροστά: Gorilla Glass 7i |
| Χρώματα | Μαύρος, Μπλε, Ροζ, Λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Στεγανωμένο από τη σκόνη και ανθεκτικό στο νερό (κατά των πιτσιλμάτων νερού) Ανθεκτικό στο νερό βάσει κατασκευαστή (έως 25 εκ για 20 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP64 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.78 ίντσες |
| Ανάλυση | 1224 × 2720 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 440 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 87.2% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 4500 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Corning Gorilla Glass 7i, Mohs επίπεδο 5 |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα 2160Hz PWM Dimming Χωρητική οθόνη αφής HDR10+ Οθόνη πολλαπλής αφής Υποστήριξη εικόνων Ultra HDR |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 4 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2700 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 2.7 GHz – Kryo Prime (Cortex-A720) 3x 2.4 GHz – Kryo Gold (Cortex-A720) 4x 1.8 GHz – Kryo Silver (Cortex-A520) |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 810 |
| Μνήμη RAM | 8GB, 12GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 3.1 |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava), με έως 3 μεγάλες αναβαθμίσεις Android |
| Περιβάλλον χρήστη | Nothing OS 4.1 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.9, 24 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.0 μm, 1/1.57" Μέγεθος αισθητήρα Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.9, 80 mm ( Περισκοπικός τηλεφακός ), 0.64 μm, x3.5 Οπτικό ζουμ, 1/2.75" Μέγεθος αισθητήρα Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 120° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 1.12 μm, 1/4.0" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Πανόραμα Ultra XDR |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 32 MP, ƒ/2.2, 22 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.64 μm, 1/3.42" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Χωρητικότητα | 5080 mAh (Διεθνές) 5400 mAh (India) |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 50 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση Ενσύρματη φόρτιση από 0–100% σε 64 λεπτά (όπως διαφημίζεται) Ενσύρματη φόρτιση από 0–50% σε 22 λεπτά (όπως αναφέρεται) |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 6 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Οπτικός αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος κάτω από την οθόνη Αισθητήρας εγγύτητας |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | 63 mini-LED, 6 ζώνες με μεμονωμένη διευθυνσιοδότηση |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Nothing Phone (4a)
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Nothing Phone (4a);
Η τιμή του Nothing Phone (4a) είναι €389 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Nothing Phone (4a);
Το Nothing Phone (4a) κυκλοφόρησε επίσημα στις Πέμπτη, 05 Μαρτίου 2026.
-
Διατίθεται το Nothing Phone (4a) στα καταστήματα;
Ναι, το Nothing Phone (4a) διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Nothing Phone (4a);
Το Nothing Phone (4a) ζυγίζει περίπου 204 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Nothing Phone (4a);
Η οθόνη του Nothing Phone (4a) έχει διαγώνιο 6.78 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Nothing Phone (4a) δίκτυα 5G;
Ναι, το Nothing Phone (4a) υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Nothing Phone (4a);
Το Nothing Phone (4a) διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.