OnePlus Ace 7
Τεχνικά χαρακτηριστικά OnePlus Ace 7
Γενικά
| Μάρκα | OnePlus |
| Μοντέλο | Ace 7 |
| Κατάσταση | Φημολογούμενο |
Σχεδιασμός
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Γυαλί Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: Crystal Shield Glass |
| Χρώματα | Μαύρος, Ασημί, Λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτικό στη σκόνη και το νερό (αντέχει σε πίδακες νερού υψηλής πίεσης· εμβαπτίζεται έως 1,5μ για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68, IP69K |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.78 ίντσες |
| Ανάλυση | 1272 × 2800 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 185 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 454 ppi |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Crystal Shield |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής Dolby Vision HDR10+ HDR Vivid Οθόνη πολλαπλής αφής PWM Dimming |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 3 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 4.6 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| Μνήμη RAM | 12GB, 16GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB, 1TB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.1 |
| Εκδόσεις | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
| Περιβάλλον χρήστη | ColorOS 16 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Ευρυγώνιος φακός ) Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 112° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 1.12 μm, 1/4.0" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Αισθητήρας φάσματος χρωμάτων Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS, Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 16 MP, ƒ/2.4, 23 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.0 μm, 1/3" Μέγεθος αισθητήρα |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Μπαταρία
| Τύπος | Si/C Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 9000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 100 W |
| Χαρακτηριστικά | Φόρτιση παράκαμψης |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 2100 / 800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS (G1), GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Υπερηχητικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων κάτω από την οθόνη |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες OnePlus Ace 7
Συχνές ερωτήσεις
-
Διατίθεται το OnePlus Ace 7 στα καταστήματα;
Όχι, το OnePlus Ace 7 δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του OnePlus Ace 7;
Η οθόνη του OnePlus Ace 7 έχει διαγώνιο 6.78 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το OnePlus Ace 7 δίκτυα 5G;
Ναι, το OnePlus Ace 7 υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2.
-
Πόσες κάμερες έχει το OnePlus Ace 7;
Το OnePlus Ace 7 διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.