Xiaomi 17 Max
Τεχνικά χαρακτηριστικά Xiaomi 17 Max
Γενικά
| Μάρκα | Xiaomi |
| Μοντέλο | 17 Max |
| Εναλλακτικό όνομα | 2605EPN8EC (Διεθνές) |
| Κατάσταση | Φημολογούμενο |
Σχεδιασμός
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Γυαλί Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Μαύρος, Μπλε, Λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Στεγανωμένο από τη σκόνη και ανθεκτικό στο νερό (υποβύθιση μέχρι 1,5 m για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | LTPO AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.9 ίντσες |
| Ανάλυση | 1200 × 2608 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 2160 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 19.5:9 |
| Πυκνότητα pixel | 416 ppi |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 3500 cd/m² |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 2160Hz PWM Dimming 68 δισεκατομμύρια χρώματα Χωρητική οθόνη αφής Dolby Vision HDR10+ HDR Vivid Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 3 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 4.6 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| Μνήμη RAM | 12GB, 16GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB, 1TB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.1 |
| Εκδόσεις | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
| Περιβάλλον χρήστη | HyperOS 3 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 200 MP, ƒ/1.7 ( Ευρυγώνιος φακός ), 1/1.4" Μέγεθος αισθητήρα Dual-Pixel PDAF Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) 50 MP, 70 mm ( Περισκοπικός τηλεφακός ), x3 Οπτικό ζουμ, 1/1.95" Μέγεθος αισθητήρα Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.4, 17 mm, 102° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 0.64 μm, 1/2.76" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Διπλό LED Dual-Tone φλας |
| Χαρακτηριστικά | Αισθητήρας φάσματος χρωμάτων Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Αυτόματη εστίαση (AF) Φακός Leica Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps 720p @ 1920 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | 10-bit Dolby Vision HDR, 10-bit LOG, Gyro-EIS, HDR10+ |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 50 MP, ƒ/2.2, 21 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.61 μm, 1/2.88" Μέγεθος αισθητήρα PDAF |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS, HDR10+ |
Μπαταρία
| Τύπος | Si/C Li-Ion (China) |
| Χωρητικότητα | 8000 mAh (China) |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 100 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 50 W |
| Υποστήριξη ταχείας φόρτισης | Ναι |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση Αντίστροφη ασύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 3.2 DisplayPort USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Ήχος Hi-Res 24-bit/192kHz, Dolby Atmos, Ήχος υψηλής ανάλυσης χωρίς καλώδια, Τεχνολογία Snapdragon Sound, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Βαρόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Υπερηχητικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων κάτω από την οθόνη |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | Προγραμματιζόμενο τροφοδοτικό (PPS) Quick Charge 3+ USB Power Delivery 3.0 |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Xiaomi 17 Max
Συχνές ερωτήσεις
-
Διατίθεται το Xiaomi 17 Max στα καταστήματα;
Όχι, το Xiaomi 17 Max δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Xiaomi 17 Max;
Η οθόνη του Xiaomi 17 Max έχει διαγώνιο 6.9 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Xiaomi 17 Max δίκτυα 5G;
Ναι, το Xiaomi 17 Max υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2.
-
Πόσες κάμερες έχει το Xiaomi 17 Max;
Το Xiaomi 17 Max διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.