Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Τεχνικά χαρακτηριστικά Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Γενικά
| Μάρκα | Lenovo |
| Μοντέλο | ThinkTab X11 Gen 1 |
| Εναλλακτικό όνομα | TB353FU (Διεθνές) TB353ZU (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Δευτέρα, 02 Μαρτίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Τετάρτη, 01 Απριλίου 2026 |
| Κατάσταση | Έρχεται σύντομα |
| Τιμές | €500 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 257.1 mm (10.12 ίντσες) |
| Πλάτος | 168.7 mm (6.64 ίντσες) |
| Πάχος | 9.9 mm (0.39 ίντσες) |
| Βάρος | 650 g (22.93 oz) |
| Χρώματα | Γκρι |
| Ανθεκτικότητα | Στεγανωμένο από τη σκόνη και ανθεκτικό στο νερό (υποβύθιση μέχρι 1,5 m για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68 |
| Λεπτομέρειες σχεδιασμού | Ακίδες σύνδεσης για μαγνητικά αξεσουάρ, Υποστήριξη στυλό |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 10.95 ίντσες |
| Ανάλυση | 2560 × 1600 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 90 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 16:10 |
| Πυκνότητα pixel | 276 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 80.2% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 800 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Corning Gorilla Glass, Σύμφωνο με MIL-STD-810H |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Όχι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 3 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 4 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2500 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 2.5 GHz – Cortex-A720 3x 2.4 GHz – Cortex-A720 4x 1.8 GHz – Cortex-A520 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 810 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 3.1 |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 13 MP ( Ευρυγώνιος φακός ) Αυτόματη εστίαση (AF) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 10200 mAh |
| Αφαιρούμενη μπαταρία | Αφαιρούμενη |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 45 W |
| Χαρακτηριστικά | Λειτουργία χωρίς μπαταρία Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G - cellular model only, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 6 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | DisplayPort USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS (μόνο για κυψελωτό μοντέλο) |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ήχος | Dolby Atmos, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας (μόνο για αξεσουάρ) Πλευρικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Lenovo ThinkTab X11 Gen 1
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Lenovo ThinkTab X11 Gen 1;
Η τιμή του Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 είναι €500 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας για το Lenovo ThinkTab X11 Gen 1;
Το Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 θα κυκλοφορήσει στις Τετάρτη, 01 Απριλίου 2026.
-
Διατίθεται το Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 στα καταστήματα;
Όχι, το Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το βάρος του Lenovo ThinkTab X11 Gen 1;
Το Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 ζυγίζει περίπου 650 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Lenovo ThinkTab X11 Gen 1;
Η οθόνη του Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 έχει διαγώνιο 10.95 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 δίκτυα 5G;
Ναι, το Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Lenovo ThinkTab X11 Gen 1;
Το Lenovo ThinkTab X11 Gen 1 διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.