Lenovo Idea Tab Pro Gen 2
Τεχνικά χαρακτηριστικά Lenovo Idea Tab Pro Gen 2
Γενικά
| Μάρκα | Lenovo |
| Μοντέλο | Idea Tab Pro Gen 2 |
| Εναλλακτικό όνομα | TB390FU (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Δευτέρα, 02 Μαρτίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Δευτέρα, 02 Μαρτίου 2026 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €550 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 296.5 mm (11.67 ίντσες) |
| Πλάτος | 191.9 mm (7.56 ίντσες) |
| Πάχος | 6.2 mm (0.24 ίντσες) |
| Βάρος | 598 g (21.09 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Γκρί, Ανοιχτό μπλε, Λευκό |
| Λεπτομέρειες σχεδιασμού | Ακίδες σύνδεσης για μαγνητικά αξεσουάρ, Υποστήριξη στυλό (μαγνητική) |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 13 ίντσες |
| Ανάλυση | 3504 × 2190 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 144 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 16:10 |
| Πυκνότητα pixel | 318 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 86.1% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 800 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Mohs επίπεδο 5 |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Όχι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Dolby Vision Ματ έκδοση με LCD εφέ χαρτιού και αντιθαμβωτική επίστρωση (προαιρετικό) Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 4 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 4 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 3.21 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 3.21 GHz – Cortex-X4 3x 3.01 GHz – Cortex-A720 2x 2.8 GHz – Cortex-A720 2x 2.02 GHz – Cortex-A520 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 825 |
| Μνήμη RAM | 8GB, 12GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB, 512GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 3.1 (128GB) UFS 4.0 (256GB/512GB) |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava), με έως 2 μεγάλες αναβαθμίσεις Android |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 13 MP ( Ευρυγώνιος φακός ) Αυτόματη εστίαση (AF) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 10200 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 45 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κινητά δίκτυα | Όχι |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v6.0 |
| Θύρες USB | USB Type-C 3.2 DisplayPort 1.4a USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GALILEO, GLONASS, GPS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Dolby Atmos, Ηχεία JBL, Τέσσερα ηχεία, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας (μόνο για αξεσουάρ) Πλευρικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Lenovo Idea Tab Pro Gen 2
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Lenovo Idea Tab Pro Gen 2;
Η τιμή του Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 είναι €550 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Lenovo Idea Tab Pro Gen 2;
Το Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 κυκλοφόρησε επίσημα στις Δευτέρα, 02 Μαρτίου 2026.
-
Διατίθεται το Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 στα καταστήματα;
Ναι, το Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Lenovo Idea Tab Pro Gen 2;
Το Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 ζυγίζει περίπου 598 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Lenovo Idea Tab Pro Gen 2;
Η οθόνη του Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 έχει διαγώνιο 13 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 δίκτυα 5G;
Όχι, το Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 δεν υποστηρίζει δίκτυα 5G.
-
Πόσες κάμερες έχει το Lenovo Idea Tab Pro Gen 2;
Το Lenovo Idea Tab Pro Gen 2 διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.