ZTE V70
Τεχνικά χαρακτηριστικά ZTE V70
Γενικά
| Μάρκα | ZTE |
| Μοντέλο | V70 |
| Ανακοινώθηκε | Δευτέρα, 05 Ιουνίου 2023 |
| Κυκλοφόρησε | Δευτέρα, 05 Ιουνίου 2023 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 163.9 mm (6.45 ίντσες) |
| Πλάτος | 76.2 mm (3.00 ίντσες) |
| Πάχος | 8.3 mm (0.33 ίντσες) |
| Βάρος | 192 g (6.77 oz) |
| Χρώματα | Λαδί πράσινο |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.67 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2400 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 395 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 86% |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Dimensity 810 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 6 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.4 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Αποθήκευση | 256GB |
| Εκδόσεις | 256GB 8GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Περιβάλλον χρήστη | MyOS 11.5 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 64 MP, ƒ/1.8, 25 mm ( Ευρυγώνιος φακός ) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 120° ( Υπερευρυγώνιος φακός ) 5 MP ( Macro ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 16 MP ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 5100 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 66 W |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Κινητό Hotspot |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.1 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Πλευρικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες ZTE V70
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του ZTE V70;
Το ZTE V70 κυκλοφόρησε επίσημα στις Δευτέρα, 05 Ιουνίου 2023.
-
Διατίθεται το ZTE V70 στα καταστήματα;
Ναι, το ZTE V70 διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του ZTE V70;
Το ZTE V70 ζυγίζει περίπου 192 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του ZTE V70;
Η οθόνη του ZTE V70 έχει διαγώνιο 6.67 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το ZTE V70 δίκτυα 5G;
Ναι, το ZTE V70 υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2.
-
Πόσες κάμερες έχει το ZTE V70;
Το ZTE V70 διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.