ZTE nubia X 5G
Τεχνικά χαρακτηριστικά ZTE nubia X 5G
Γενικά
| Μάρκα | ZTE |
| Μοντέλο | nubia X 5G |
| Κατάσταση | Ακυρώθηκε |
Σχεδιασμός
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Γυαλί Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: γυαλί Gorilla 3 |
| Χρώματα | Μαύρος |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.26 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2280 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 19:9 |
| Πυκνότητα pixel | 403 ppi |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Corning Gorilla Glass 3 |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 855 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 7 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.84 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 2.84 GHz – Cortex-A76 3x 2.42 GHz – Cortex-A76 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 640 |
| Μνήμη RAM | 6GB, 8GB |
| Αποθήκευση | 64GB, 128GB, 256GB, 512GB |
| Εκδόσεις | 64GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 9.0 (Pie) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 16 MP, ƒ/1.8 PDAF 24 MP, ƒ/1.7 PDAF |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Διπλό LED Dual-Tone φλας |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 16 MP, ƒ/1.8 PDAF 24 MP, ƒ/1.7 PDAF |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Διπλό LED Dual-Tone φλας |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 3800 mAh |
| Αφαιρούμενη μπαταρία | Μη αφαιρούμενη |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 18 W |
| Υποστήριξη ταχείας φόρτισης | Ναι |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G (2+ Gbps DL), LTE (6CA) Cat18 1200/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | DLNA, Dual-band, Κινητό Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.0 |
| Θύρες USB | USB Type-C USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα / Μαγνητόμετρο Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες ZTE nubia X 5G
Συχνές ερωτήσεις
-
Διατίθεται το ZTE nubia X 5G στα καταστήματα;
Όχι, το ZTE nubia X 5G δεν διατίθεται στα καταστήματα επειδή ακυρώθηκε.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του ZTE nubia X 5G;
Η οθόνη του ZTE nubia X 5G έχει διαγώνιο 6.26 ίντσες.
-
Πόσες κάμερες έχει το ZTE nubia X 5G;
Το ZTE nubia X 5G διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Διπλή κάμερα για selfies.