Xiaomi Redmi Note 15 Special
Τεχνικά χαρακτηριστικά Xiaomi Redmi Note 15 Special
Γενικά
| Μάρκα | Xiaomi |
| Μοντέλο | Redmi Note 15 Special |
| Κυκλοφόρησε | Κυριακή, 01 Μαρτίου 2026 |
| Κατάσταση | Φημολογούμενο |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 165 mm (6.50 ίντσες) |
| Πλάτος | 75.4 mm (2.97 ίντσες) |
| Πάχος | 7.4 mm (0.29 ίντσες) |
| Χρώματα | Μαύρος, Κόκκινο, Λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Στεγανωμένο από τη σκόνη και ανθεκτικό στο νερό (υποβύθιση μέχρι 1,5 m για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.77 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2392 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 388 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 89.1% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 3200 cd/m² |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 3 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 4 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.4 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 4x 2.4 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 710 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
| Περιβάλλον χρήστη | HyperOS 3 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.61 μm, 1/2.88" Μέγεθος αισθητήρα PDAF 2 MP ( Βοηθητικός φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30/60 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 5800 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 45 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS (B1I & B1C), GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Ήχος Hi-Res 24-bit/192kHz, Dolby Atmos, Ήχος υψηλής ανάλυσης χωρίς καλώδια, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Οπτικός αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος κάτω από την οθόνη Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Xiaomi Redmi Note 15 Special
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας για το Xiaomi Redmi Note 15 Special;
Σύμφωνα με τις φήμες, το Xiaomi Redmi Note 15 Special αναμένεται να κυκλοφορήσει στις Κυριακή, 01 Μαρτίου 2026.
-
Διατίθεται το Xiaomi Redmi Note 15 Special στα καταστήματα;
Όχι, το Xiaomi Redmi Note 15 Special δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Xiaomi Redmi Note 15 Special;
Η οθόνη του Xiaomi Redmi Note 15 Special έχει διαγώνιο 6.77 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Xiaomi Redmi Note 15 Special δίκτυα 5G;
Ναι, το Xiaomi Redmi Note 15 Special υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2.
-
Πόσες κάμερες έχει το Xiaomi Redmi Note 15 Special;
Το Xiaomi Redmi Note 15 Special διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.