Wiko T10
Τεχνικά χαρακτηριστικά Wiko T10
Γενικά
| Μάρκα | Wiko |
| Μοντέλο | T10 |
| Εναλλακτικό όνομα | W-V673-01 (Διεθνές) W-V673-02 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Πέμπτη, 26 Μαΐου 2022 |
| Κυκλοφόρησε | Πέμπτη, 26 Μαΐου 2022 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 163.9 mm (6.45 ίντσες) |
| Πλάτος | 75.8 mm (2.98 ίντσες) |
| Πάχος | 9 mm (0.35 ίντσες) |
| Βάρος | 192 g (6.77 oz) |
| Χρώματα | Μαύρος, Πράσινο |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.5 ίντσες |
| Ανάλυση | 720 × 1600 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 270 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 82.1% |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Helio A22 |
| Πυρήνες CPU | 4 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 16 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.0 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | Cortex-A53 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR |
| Μνήμη RAM | 2GB |
| Αποθήκευση | 64GB |
| Εκδόσεις | 64GB 2GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 13 MP Αυτόματο φλας |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 5 MP |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 5000 mAh |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b01, b2 (1900), b02, b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b13 (700), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 4 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Κινητό Hotspot |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ραδιόφωνο FM | Ναι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Wiko T10
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Wiko T10;
Το Wiko T10 κυκλοφόρησε επίσημα στις Πέμπτη, 26 Μαΐου 2022.
-
Διατίθεται το Wiko T10 στα καταστήματα;
Ναι, το Wiko T10 διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Wiko T10;
Το Wiko T10 ζυγίζει περίπου 192 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Wiko T10;
Η οθόνη του Wiko T10 έχει διαγώνιο 6.5 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Wiko T10 δίκτυα 5G;
Όχι, το Wiko T10 δεν υποστηρίζει δίκτυα 5G.
-
Πόσες κάμερες έχει το Wiko T10;
Το Wiko T10 διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.