Vivo Y3 Standard
Τεχνικά χαρακτηριστικά Vivo Y3 Standard
Γενικά
| Μάρκα | Vivo |
| Μοντέλο | Y3 Standard |
| Εναλλακτικό όνομα | V1930A (Κίνα) V1930T (Κίνα) |
| Ανακοινώθηκε | Παρασκευή, 01 Νοεμβρίου 2019 |
| Κυκλοφόρησε | Παρασκευή, 01 Νοεμβρίου 2019 |
| Κατάσταση | Εκτός παραγωγής |
| Τιμές | €130 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 159.4 mm (6.28 ίντσες) |
| Πλάτος | 76.7 mm (3.02 ίντσες) |
| Πάχος | 8.9 mm (0.35 ίντσες) |
| Βάρος | 191 g (6.74 oz) |
| Χρώματα | Μελάνι μπλε, Jade Red |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.35 ίντσες |
| Ανάλυση | 720 × 1544 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 19.3:9 |
| Πυκνότητα pixel | 268 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 81.5% |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 439 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 12 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.0 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | Cortex-A53 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR3 |
| GPU | Qualcomm Adreno 505 |
| Μνήμη RAM | 3GB |
| Αποθήκευση | 64GB |
| Τύπος αποθήκευσης | eMMC 5.1 |
| Εκδόσεις | 64GB 3GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 9.0 (Pie) |
| Περιβάλλον χρήστη | Funtouch 9.1 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 13 MP, ƒ/2.2 ( Ευρυγώνιος φακός ) 2 MP ( Βοηθητικός φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP, ƒ/1.8 |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Χωρητικότητα | 5000 mAh |
| Αφαιρούμενη μπαταρία | Μη αφαιρούμενη |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 10 W |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 4 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Κινητό Hotspot |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v4.2 |
| Θύρες USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GLONASS, GPS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ραδιόφωνο FM | Ναι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα / Μαγνητόμετρο Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Vivo Y3 Standard
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Vivo Y3 Standard;
Η τιμή του Vivo Y3 Standard είναι €130 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Vivo Y3 Standard;
Το Vivo Y3 Standard κυκλοφόρησε επίσημα στις Παρασκευή, 01 Νοεμβρίου 2019.
-
Διατίθεται το Vivo Y3 Standard στα καταστήματα;
Όχι, το Vivo Y3 Standard δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν βρίσκεται πλέον σε παραγωγή. Μπορείτε όμως να το βρείτε σε μεταπωλητές.
-
Ποιο είναι το βάρος του Vivo Y3 Standard;
Το Vivo Y3 Standard ζυγίζει περίπου 191 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Vivo Y3 Standard;
Η οθόνη του Vivo Y3 Standard έχει διαγώνιο 6.35 ίντσες.
-
Πόσες κάμερες έχει το Vivo Y3 Standard;
Το Vivo Y3 Standard διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.