Vivo X300 FE
Τεχνικά χαρακτηριστικά Vivo X300 FE
Γενικά
| Μάρκα | Vivo |
| Μοντέλο | X300 FE |
| Εναλλακτικό όνομα | V2537 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Τετάρτη, 04 Μαρτίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Τετάρτη, 01 Απριλίου 2026 |
| Κατάσταση | Έρχεται σύντομα |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 150.8 mm (5.94 ίντσες) |
| Πλάτος | 71.8 mm (2.83 ίντσες) |
| Πάχος | 8 mm (0.31 ίντσες) |
| Βάρος | 191 g (6.74 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Γυαλί Πλαίσιο: κράμα αλουμινίου Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Μαύρος, Μωβ, Λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτικό στη σκόνη και το νερό (αντέχει σε πίδακες νερού υψηλής πίεσης· εμβαπτίζεται έως 1,5μ για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68, IP69 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | LTPO AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.31 ίντσες |
| Ανάλυση | 1216 × 2640 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 19.5:9 |
| Πυκνότητα pixel | 461 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 90.2% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 5000 cd/m² |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής HDR Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 3 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 3800 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 3.8 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.32 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 829 |
| Μνήμη RAM | 12GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.1 |
| Εκδόσεις | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava), με έως 5 μεγάλες αναβαθμίσεις Android |
| Περιβάλλον χρήστη | OriginOS 6 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.6, 23 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1/1.56" Μέγεθος αισθητήρα Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.7, 70 mm ( Περισκοπικός τηλεφακός ), x3 Οπτικό ζουμ, 1/1.95" Μέγεθος αισθητήρα Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 110° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 1/4.0" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED πολλαπλής εστίασης |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 50 MP, ƒ/2.0, 21 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1/2.76" Μέγεθος αισθητήρα |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
Μπαταρία
| Τύπος | Si/C Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 6500 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 90 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 40 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n18 (850), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v6.0 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS (L1 & L5) |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Υπερηχητικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων κάτω από την οθόνη |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | USB Power Delivery |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Vivo X300 FE
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας για το Vivo X300 FE;
Το Vivo X300 FE θα κυκλοφορήσει στις Τετάρτη, 01 Απριλίου 2026.
-
Διατίθεται το Vivo X300 FE στα καταστήματα;
Όχι, το Vivo X300 FE δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το βάρος του Vivo X300 FE;
Το Vivo X300 FE ζυγίζει περίπου 191 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Vivo X300 FE;
Η οθόνη του Vivo X300 FE έχει διαγώνιο 6.31 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Vivo X300 FE δίκτυα 5G;
Ναι, το Vivo X300 FE υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n8, n18, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n75, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Vivo X300 FE;
Το Vivo X300 FE διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.