Vivo X100 Ultra
Τεχνικά χαρακτηριστικά Vivo X100 Ultra
Γενικά
| Μάρκα | Vivo |
| Μοντέλο | X100 Ultra |
| Εναλλακτικό όνομα | V2366GA (Διεθνές) V2366HA (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Δευτέρα, 13 Μαΐου 2024 |
| Κυκλοφόρησε | Τρίτη, 28 Μαΐου 2024 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €980 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 164.1 mm (6.46 ίντσες) |
| Πλάτος | 75.6 mm (2.98 ίντσες) |
| Πάχος | 9.2 mm (0.36 ίντσες) |
| Βάρος | 229 g (8.08 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Γυαλί Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Γκρί, Τιτάνιο, Λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτικό στη σκόνη και το νερό (αντέχει σε πίδακες νερού υψηλής πίεσης· εμβαπτίζεται έως 1,5μ για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP69, IP68 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | LTPO AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.78 ίντσες |
| Ανάλυση | 1440 × 3200 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 517 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 89.8% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 3000 cd/m² |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής Dolby Vision Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 4 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 3.3 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 3.3 GHz – Cortex-X4 3x 3.15 GHz – Cortex-A720 2x 2.96 GHz – Cortex-A720 2x 2.26 GHz – Cortex-A520 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 750 |
| Μνήμη RAM | 12GB, 16GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB, 1TB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.0 |
| Εκδόσεις | 256GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 14 (Upside Down Cake), Αναβάθμιση σε Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
| Περιβάλλον χρήστη | OriginOS 4 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.6 μm, 1/0.98" Μέγεθος αισθητήρα Dual-Pixel PDAF gimbal OIS 200 MP, ƒ/2.7, 85 mm ( Περισκοπικός τηλεφακός ), 0.56 μm, x3.7 Οπτικό ζουμ, 1/1.4" Μέγεθος αισθητήρα Multi-Directional PDAF Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) 50 MP, ƒ/2.2, 14 mm, 116° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 0.8 μm, 1/2.0" Μέγεθος αισθητήρα Αυτόματη εστίαση (AF) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | 3D LUT import Αισθητήρας φάσματος χρωμάτων Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Αυτόματη εστίαση με λέιζερ Πανόραμα Οπτικά Zeiss Επικάλυψη φακού Zeiss T* |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Dolby Vision HDR, Gyro-EIS |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 50 MP, ƒ/2.5, 24 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.64 μm, 1/2.76" Μέγεθος αισθητήρα Αυτόματη εστίαση (AF) |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Si/C Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 5500 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 80 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 30 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go DisplayPort |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Ήχος Hi-Res 24-bit/192kHz, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Οπτικός αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος κάτω από την οθόνη |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | Επείγον SOS μέσω δορυφόρου (μηνύματα και κλήσεις) - διαθέσιμο μόνο στο μοντέλο 16 GB + 1 TB |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Vivo X100 Ultra
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Vivo X100 Ultra;
Η τιμή του Vivo X100 Ultra είναι €980 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Vivo X100 Ultra;
Το Vivo X100 Ultra κυκλοφόρησε επίσημα στις Τρίτη, 28 Μαΐου 2024.
-
Διατίθεται το Vivo X100 Ultra στα καταστήματα;
Ναι, το Vivo X100 Ultra διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Vivo X100 Ultra;
Το Vivo X100 Ultra ζυγίζει περίπου 229 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Vivo X100 Ultra;
Η οθόνη του Vivo X100 Ultra έχει διαγώνιο 6.78 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Vivo X100 Ultra δίκτυα 5G;
Ναι, το Vivo X100 Ultra υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78, n79.
-
Πόσες κάμερες έχει το Vivo X100 Ultra;
Το Vivo X100 Ultra διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.