Vivo S10 Pro
Τεχνικά χαρακτηριστικά Vivo S10 Pro
Γενικά
| Μάρκα | Vivo |
| Μοντέλο | S10 Pro |
| Εναλλακτικό όνομα | V2121A (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Πέμπτη, 15 Ιουλίου 2021 |
| Κυκλοφόρησε | Πέμπτη, 22 Ιουλίου 2021 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €500 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 158.2 mm (6.23 ίντσες) |
| Πλάτος | 73.7 mm (2.90 ίντσες) |
| Πάχος | 7.3 mm (0.29 ίντσες) |
| Βάρος | 173 g (6.10 oz) |
| Χρώματα | Μαύρος, Μπλε, Λευκό, Κίτρινο |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.44 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2400 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 90 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 409 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 85.9% |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής HDR10+ Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Dimensity 1100 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 6 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.6 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 4x 2.6 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G77 MC9 |
| Μνήμη RAM | 8GB, 12GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 3.1 |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Περιβάλλον χρήστη | Vivo OriginOS 1.0 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 108 MP, ƒ/1.9, 26 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.7 μm, 1/1.52" Μέγεθος αισθητήρα 8 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 120° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 1.12 μm, 1/4.0" Μέγεθος αισθητήρα 2 MP ( Macro ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Διπλό φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Λειτουργία συνεχούς λήψης Ψηφιακή σταθεροποίηση εικόνας Ψηφιακή ζουμ Αντιστάθμιση έκθεσης Ανίχνευση προσώπου Γεωεντοπισμός Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Ρυθμίσεις ISO Πανόραμα Αυτόματη εστίαση με ανίχνευση φάσης (PDAF) Λειτουργία σκηνής Χρονοδιακόπτης Πατήστε για εστίαση Ρυθμίσεις ισορροπίας λευκού |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 44 MP, ƒ/2.0 ( Ευρυγώνιος φακός ) 8 MP, ƒ/2.3, 105° ( Υπερευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Διπλό φλας LED |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Χωρητικότητα | 4050 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 44 W |
| Υποστήριξη ταχείας φόρτισης | Ναι |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b8 (900), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28 (700), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Κινητό Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.2 |
| Θύρες USB | USB Type-C USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Ήχος Hi-Res 24-bit/192kHz |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα / Μαγνητόμετρο Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το Vivo S10 Pro
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες Vivo S10 Pro
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Vivo S10 Pro;
Η τιμή του Vivo S10 Pro είναι €500 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Vivo S10 Pro;
Το Vivo S10 Pro κυκλοφόρησε επίσημα στις Πέμπτη, 22 Ιουλίου 2021.
-
Διατίθεται το Vivo S10 Pro στα καταστήματα;
Ναι, το Vivo S10 Pro διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Vivo S10 Pro;
Το Vivo S10 Pro ζυγίζει περίπου 173 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Vivo S10 Pro;
Η οθόνη του Vivo S10 Pro έχει διαγώνιο 6.44 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Vivo S10 Pro δίκτυα 5G;
Ναι, το Vivo S10 Pro υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n3, n5, n8, n28, n41, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Vivo S10 Pro;
Το Vivo S10 Pro διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Διπλή κάμερα για selfies.