Oppo A6c
Τεχνικά χαρακτηριστικά Oppo A6c
Γενικά
| Μάρκα | Oppo |
| Μοντέλο | A6c |
| Εναλλακτικό όνομα | CPH2895 (Διεθνές) PMC110 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Τετάρτη, 01 Απριλίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Τετάρτη, 01 Απριλίου 2026 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €130 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 166.5 mm (6.56 ίντσες) |
| Πλάτος | 78.5 mm (3.09 ίντσες) |
| Πάχος | 8.9 mm (0.35 ίντσες) |
| Βάρος | 215 g (7.58 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Πλαστικό Πλαίσιο: Πλαστικό Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | καφέ, Μωβ, Λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Στεγανωμένο από τη σκόνη και ανθεκτικό στο νερό (κατά των πιτσιλμάτων νερού) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP64 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.75 ίντσες |
| Ανάλυση | 720 × 1570 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 19.5:9 |
| Πυκνότητα pixel | 256 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 85.2% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 700 cd/m² |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Unisoc T7250 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 12 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 1800 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 1.8 GHz – Cortex-A75 6x 1.6 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 @850MHz (1 πυρήνες) |
| Μνήμη RAM | 4GB |
| Αποθήκευση | 64GB, 128GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 2.2 |
| Εκδόσεις | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
| Περιβάλλον χρήστη | ColorOS 15 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 13 MP, ƒ/2.2 ( Ευρυγώνιος φακός ) Αυτόματη εστίαση (AF) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 5 MP, ƒ/2.2 ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Χωρητικότητα | 7000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 15 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Ταχύτητες δεδομένων | LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 4 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.2 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Αισθητήρας εγγύτητας Πλευρικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Oppo A6c
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Oppo A6c;
Η τιμή του Oppo A6c είναι €130 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Oppo A6c;
Το Oppo A6c κυκλοφόρησε επίσημα στις Τετάρτη, 01 Απριλίου 2026.
-
Διατίθεται το Oppo A6c στα καταστήματα;
Ναι, το Oppo A6c διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Oppo A6c;
Το Oppo A6c ζυγίζει περίπου 215 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Oppo A6c;
Η οθόνη του Oppo A6c έχει διαγώνιο 6.75 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Oppo A6c δίκτυα 5G;
Όχι, το Oppo A6c δεν υποστηρίζει δίκτυα 5G.
-
Πόσες κάμερες έχει το Oppo A6c;
Το Oppo A6c διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.