OnePlus Pad 4
Τεχνικά χαρακτηριστικά OnePlus Pad 4
Γενικά
| Μάρκα | OnePlus |
| Μοντέλο | Pad 4 |
| Ανακοινώθηκε | Παρασκευή, 24 Απριλίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Πέμπτη, 30 Απριλίου 2026 |
| Κατάσταση | Έρχεται σύντομα |
| Τιμές | €600 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 289.7 mm (11.41 ίντσες) |
| Πλάτος | 209.8 mm (8.26 ίντσες) |
| Πάχος | 5.9 mm (0.23 ίντσες) |
| Βάρος | 672 g (23.70 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Αλουμίνιο Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | καφέ, Πράσινο |
| Λεπτομέρειες σχεδιασμού | Μαγνητικός σύνδεσμος αξεσουάρ, Υποστήριξη στυλό |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 13.2 ίντσες |
| Ανάλυση | 2400 × 3392 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 144 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 315 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 87.2% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 1000 cd/m² |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Όχι |
| Λειτουργίες οθόνης | 68 δισεκατομμύρια χρώματα Χωρητική οθόνη αφής Dolby Vision Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 3 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 4.6 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| Μνήμη RAM | 8GB, 12GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.1 |
| Εκδόσεις | 256GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
| Περιβάλλον χρήστη | OxygenOS 16 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 13 MP |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Αισθητήρας φάσματος χρωμάτων |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Χωρητικότητα | 13380 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 80 W |
Δίκτυα
| Κινητά δίκτυα | Όχι |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v6.0 |
| Θύρες USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Όχι |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | 8 ηχεία, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας (μόνο για αξεσουάρ) |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες OnePlus Pad 4
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του OnePlus Pad 4;
Η τιμή του OnePlus Pad 4 είναι €600 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας για το OnePlus Pad 4;
Το OnePlus Pad 4 θα κυκλοφορήσει στις Πέμπτη, 30 Απριλίου 2026.
-
Διατίθεται το OnePlus Pad 4 στα καταστήματα;
Όχι, το OnePlus Pad 4 δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το βάρος του OnePlus Pad 4;
Το OnePlus Pad 4 ζυγίζει περίπου 672 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του OnePlus Pad 4;
Η οθόνη του OnePlus Pad 4 έχει διαγώνιο 13.2 ίντσες.
-
Πόσες κάμερες έχει το OnePlus Pad 4;
Το OnePlus Pad 4 διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.