OnePlus Nord N200 5G
Τεχνικά χαρακτηριστικά OnePlus Nord N200 5G
Γενικά
| Μάρκα | OnePlus |
| Μοντέλο | Nord N200 5G |
| Εναλλακτικό όνομα | DE2118 (Διεθνές) DE2117 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Δευτέρα, 21 Ιουνίου 2021 |
| Κυκλοφόρησε | Παρασκευή, 25 Ιουνίου 2021 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €170 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 163.1 mm (6.42 ίντσες) |
| Πλάτος | 74.9 mm (2.95 ίντσες) |
| Πάχος | 8.3 mm (0.33 ίντσες) |
| Βάρος | 189 g (6.67 oz) |
| Χρώματα | Μπλε |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.49 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2400 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 90 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 405 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 83.7% |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 480 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 8 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.0 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | Cortex-A55 Cortex-A76 Qualcomm Kryo 460 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 619 |
| Μνήμη RAM | 4GB |
| Αποθήκευση | 64GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 2.1 |
| Εκδόσεις | 64GB 4GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Περιβάλλον χρήστη | OxygenOS 11 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 13 MP, ƒ/2.2 ( Ευρυγώνιος φακός ) PDAF 2 MP ( Macro ) 0.08 MP ( Βοηθητικός φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Συνεχής αυτόματη εστίαση Λειτουργία συνεχούς λήψης Αυτόματη εστίαση ανίχνευσης αντίθεσης (CDAF) Ψηφιακή ζουμ Αντιστάθμιση έκθεσης Ανίχνευση προσώπου Γεωεντοπισμός Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Ρυθμίσεις ISO Λειτουργία macro Πανόραμα Αυτόματη εστίαση με ανίχνευση φάσης (PDAF) Λειτουργία σκηνής Χρονοδιακόπτης Πατήστε για εστίαση Ρυθμίσεις ισορροπίας λευκού |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 16 MP, ƒ/2.1 |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 5000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 18 W |
| Υποστήριξη ταχείας φόρτισης | Ναι |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Μονή SIM (Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE Cat15 800/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n2 (1900), n25 (1900), n41 (2500), n66 (2100), n71 (600 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Κινητό Hotspot |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.1 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GPS (L1 & L5), GALILEO, GLONASS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ραδιόφωνο FM | Ναι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Βαρόμετρο Πυξίδα / Μαγνητόμετρο Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το OnePlus Nord N200 5G
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες OnePlus Nord N200 5G
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του OnePlus Nord N200 5G;
Η τιμή του OnePlus Nord N200 5G είναι €170 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του OnePlus Nord N200 5G;
Το OnePlus Nord N200 5G κυκλοφόρησε επίσημα στις Παρασκευή, 25 Ιουνίου 2021.
-
Διατίθεται το OnePlus Nord N200 5G στα καταστήματα;
Ναι, το OnePlus Nord N200 5G διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του OnePlus Nord N200 5G;
Το OnePlus Nord N200 5G ζυγίζει περίπου 189 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του OnePlus Nord N200 5G;
Η οθόνη του OnePlus Nord N200 5G έχει διαγώνιο 6.49 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το OnePlus Nord N200 5G δίκτυα 5G;
Ναι, το OnePlus Nord N200 5G υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n2, n25, n41, n66, n71.
-
Πόσες κάμερες έχει το OnePlus Nord N200 5G;
Το OnePlus Nord N200 5G διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.