Motorola Razr 70+
Τεχνικά χαρακτηριστικά Motorola Razr 70+
Γενικά
| Μάρκα | Motorola |
| Μοντέλο | Razr 70+ |
| Ανακοινώθηκε | Τετάρτη, 29 Απριλίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Τετάρτη, 29 Απριλίου 2026 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €1,150 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 171.4 mm (6.75 ίντσες) |
| Πλάτος | 74 mm (2.91 ίντσες) |
| Πάχος | 7.1 mm (0.28 ίντσες) |
| Βάρος | 189 g (6.67 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Μπροστά: Gorilla Glass Victus (Διπλωμένο) Μπροστά: Πλαστικό (Ανοιγμένο) Μεντεσές: τιτάνιο |
| Χρώματα | Πράσινο |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP48 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | Αναδιπλούμενο LTPO AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.9 ίντσες |
| Ανάλυση | 1084 × 2640 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 165 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 414 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 85.1% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 3000 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Corning Gorilla Glass Victus |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής Dolby Vision HDR10+ Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 4 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 3.0 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 3.0 GHz – Cortex-X4 4x 2.8 GHz – Cortex-A720 3x 2.0 GHz – Cortex-A520 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 735 |
| Μνήμη RAM | 12GB |
| Αποθήκευση | 256GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.0 |
| Εκδόσεις | 256GB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.8 μm, 1/1.95" Μέγεθος αισθητήρα Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 122° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 1.28 μm, 1/2.76" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/240 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Dolby Vision, HDR10+ |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 32 MP, ƒ/2.4 ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.7 μm |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
Μπαταρία
| Χωρητικότητα | 4500 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 45 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 15 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Tri-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Dolby Atmos, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Βαρόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Πλευρικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Motorola Razr 70+
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Motorola Razr 70+;
Η τιμή του Motorola Razr 70+ είναι €1,150 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Motorola Razr 70+;
Το Motorola Razr 70+ κυκλοφόρησε επίσημα στις Τετάρτη, 29 Απριλίου 2026.
-
Διατίθεται το Motorola Razr 70+ στα καταστήματα;
Ναι, το Motorola Razr 70+ διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Motorola Razr 70+;
Το Motorola Razr 70+ ζυγίζει περίπου 189 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Motorola Razr 70+;
Η οθόνη του Motorola Razr 70+ έχει διαγώνιο 6.9 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Motorola Razr 70+ δίκτυα 5G;
Ναι, το Motorola Razr 70+ υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Motorola Razr 70+;
Το Motorola Razr 70+ διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.