Motorola Razr 2026
Τεχνικά χαρακτηριστικά Motorola Razr 2026
Γενικά
| Μάρκα | Motorola |
| Μοντέλο | Razr 2026 |
| Ανακοινώθηκε | Τετάρτη, 29 Απριλίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Πέμπτη, 14 Μαΐου 2026 |
| Κατάσταση | Έρχεται σύντομα |
| Τιμές | €690 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 171.3 mm (6.74 ίντσες) |
| Πλάτος | 74 mm (2.91 ίντσες) |
| Πάχος | 7.3 mm (0.29 ίντσες) |
| Βάρος | 188 g (6.63 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστινή πλευρά: Gorilla Glass (διπλωμένο) Μπροστά: Πλαστικό (Ανοιγμένο) Μεντεσές: τιτάνιο |
| Χρώματα | Πράσινο, Βιολετί, Λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτικό στο νερό (έως 1,5 μ για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP48 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | Αναδιπλούμενο LTPO AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.9 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2640 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 413 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 84.9% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 3000 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Corning Gorilla Glass Victus, Σύμφωνο με MIL-STD-810H |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής Dolby Vision HDR10+ Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Mediatek Dimensity 7400X |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 4 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2600 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 4x 2.6 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G615 MC2 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 3.1 |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.7 ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.8 μm, 1/1.95" Μέγεθος αισθητήρα Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) 50 MP, ƒ/2.0, 122° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 1.28 μm, 1/2.76" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 32 MP, ƒ/2.4 ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.7 μm, 1/3.14" Μέγεθος αισθητήρα |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Si/C Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 4800 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 30 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 15 W |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 6 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Tri-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Dolby Atmos, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Βαρόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Πλευρικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Motorola Razr 2026
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Motorola Razr 2026;
Η τιμή του Motorola Razr 2026 είναι €690 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας για το Motorola Razr 2026;
Το Motorola Razr 2026 θα κυκλοφορήσει στις Πέμπτη, 14 Μαΐου 2026.
-
Διατίθεται το Motorola Razr 2026 στα καταστήματα;
Όχι, το Motorola Razr 2026 δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το βάρος του Motorola Razr 2026;
Το Motorola Razr 2026 ζυγίζει περίπου 188 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Motorola Razr 2026;
Η οθόνη του Motorola Razr 2026 έχει διαγώνιο 6.9 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Motorola Razr 2026 δίκτυα 5G;
Ναι, το Motorola Razr 2026 υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Motorola Razr 2026;
Το Motorola Razr 2026 διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.