Motorola Moto G87
Τεχνικά χαρακτηριστικά Motorola Moto G87
Γενικά
| Μάρκα | Motorola |
| Μοντέλο | Moto G87 |
| Ανακοινώθηκε | Τετάρτη, 29 Απριλίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Παρασκευή, 01 Μαΐου 2026 |
| Κατάσταση | Έρχεται σύντομα |
| Τιμές | €400 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 164.5 mm (6.48 ίντσες) |
| Πλάτος | 77.3 mm (3.04 ίντσες) |
| Πάχος | 7.3 mm (0.29 ίντσες) |
| Βάρος | 183 g (6.46 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Πολυμερές σιλικόνης (Οικολογικό δέρμα) Πλαίσιο: Πλαστικό Μπροστά: Gorilla Glass 7i |
| Χρώματα | Μαύρος, Μπλε |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτικό στη σκόνη και το νερό (αντέχει σε πίδακες νερού υψηλής πίεσης· εμβαπτίζεται έως 1,5μ για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP66, IP68, IP69 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.78 ίντσες |
| Ανάλυση | 1272 × 2772 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 19.5:9 |
| Πυκνότητα pixel | 450 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 88.4% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 5000 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Corning Gorilla Glass 7i, Δεν εγγυάται ανθεκτικότητα ή χρήση σε ακραίες συνθήκες, Σύμφωνο με MIL-STD-810H |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής HDR Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Dimensity 6400 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 6 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2500 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 2.5 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| Μνήμη RAM | 8GB, 12GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 2.2 |
| Εκδόσεις | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 200 MP, 0.5 μm Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 118° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 1.12 μm |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 32 MP, ƒ/2.2 |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Χωρητικότητα | 5200 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 30 W |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + eSIM) Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b71 (600 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Dolby Atmos, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Οπτικός αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος κάτω από την οθόνη Αισθητήρας εγγύτητας |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | Smart Connect |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Motorola Moto G87
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Motorola Moto G87;
Η τιμή του Motorola Moto G87 είναι €400 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας για το Motorola Moto G87;
Το Motorola Moto G87 θα κυκλοφορήσει στις Παρασκευή, 01 Μαΐου 2026.
-
Διατίθεται το Motorola Moto G87 στα καταστήματα;
Όχι, το Motorola Moto G87 δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το βάρος του Motorola Moto G87;
Το Motorola Moto G87 ζυγίζει περίπου 183 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Motorola Moto G87;
Η οθόνη του Motorola Moto G87 έχει διαγώνιο 6.78 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Motorola Moto G87 δίκτυα 5G;
Ναι, το Motorola Moto G87 υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n71, n75, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Motorola Moto G87;
Το Motorola Moto G87 διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.