Motorola Moto E (2020)
Τεχνικά χαρακτηριστικά Motorola Moto E (2020)
Γενικά
| Μάρκα | Motorola |
| Μοντέλο | Moto E (2020) |
| Εναλλακτικό όνομα | XT2052DL (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Τετάρτη, 10 Ιουνίου 2020 |
| Κυκλοφόρησε | Τετάρτη, 10 Ιουνίου 2020 |
| Κατάσταση | Εκτός παραγωγής |
| Τιμές | €90 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 159.8 mm (6.29 ίντσες) |
| Πλάτος | 76.6 mm (3.02 ίντσες) |
| Πάχος | 8.7 mm (0.34 ίντσες) |
| Βάρος | 185 g (6.53 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Πλαστικό Πλαίσιο: Πλαστικό Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Μπλε μεσάνυχτα |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.2 ίντσες |
| Ανάλυση | 720 × 1520 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 19:9 |
| Πυκνότητα pixel | 271 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 78.4% |
| Προστασία οθόνης | Αδιαβροχοποιητική επίστρωση |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 632 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 14 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 1.8 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | Cortex-A73 Cortex-A53 Qualcomm Kryo 250 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR3 |
| GPU | Qualcomm Adreno 506 |
| Μνήμη RAM | 2GB, 3GB |
| Αποθήκευση | 32GB |
| Τύπος αποθήκευσης | eMMC 5.1 |
| Εκδόσεις | 32GB 2GB RAM 32GB 3GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 10 (Quince Tart) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 13 MP, ƒ/2.0, 1.12 μm, 1/3.1" Μέγεθος αισθητήρα PDAF 2 MP ( Βοηθητικός φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Αυτόματο φλας Λειτουργία ριπής Λειτουργία συνεχούς λήψης Ψηφιακή ζουμ Ανίχνευση προσώπου Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα Αυτόματη εστίαση με ανίχνευση φάσης (PDAF) Πατήστε για εστίαση |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30/60 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 5 MP, ƒ/2.0, 1.12 μm |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 3550 mAh |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Μονή SIM (Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b25 (1900), b26 (850), b30 (2300), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 4 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Κινητό Hotspot |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v4.2 |
| Θύρες USB | Micro-USB 2.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GALILEO, GLONASS, GPS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ραδιόφωνο FM | Ναι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα / Μαγνητόμετρο Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το Motorola Moto E (2020)
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες Motorola Moto E (2020)
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Motorola Moto E (2020);
Η τιμή του Motorola Moto E (2020) είναι €90 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Motorola Moto E (2020);
Το Motorola Moto E (2020) κυκλοφόρησε επίσημα στις Τετάρτη, 10 Ιουνίου 2020.
-
Διατίθεται το Motorola Moto E (2020) στα καταστήματα;
Όχι, το Motorola Moto E (2020) δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν βρίσκεται πλέον σε παραγωγή. Μπορείτε όμως να το βρείτε σε μεταπωλητές.
-
Ποιο είναι το βάρος του Motorola Moto E (2020);
Το Motorola Moto E (2020) ζυγίζει περίπου 185 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Motorola Moto E (2020);
Η οθόνη του Motorola Moto E (2020) έχει διαγώνιο 6.2 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Motorola Moto E (2020) δίκτυα 5G;
Όχι, το Motorola Moto E (2020) δεν υποστηρίζει δίκτυα 5G.
-
Πόσες κάμερες έχει το Motorola Moto E (2020);
Το Motorola Moto E (2020) διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.