Motorola Edge+ (2023)
Τεχνικά χαρακτηριστικά Motorola Edge+ (2023)
Γενικά
| Μάρκα | Motorola |
| Μοντέλο | Edge+ (2023) |
| Ανακοινώθηκε | Τρίτη, 02 Μαΐου 2023 |
| Κυκλοφόρησε | Παρασκευή, 19 Μαΐου 2023 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | $249.99 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 161.2 mm (6.35 ίντσες) |
| Πλάτος | 74 mm (2.91 ίντσες) |
| Πάχος | 8.6 mm (0.34 ίντσες) |
| Βάρος | 203 g (7.16 oz) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68 |
Οθόνη
| Μέγεθος οθόνης | 6.67 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2400 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 165 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 395 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 90% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 1300 cd/m² |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 4 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 3.36 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 3.36 GHz – Cortex-X3 2x 2.8 GHz – Cortex-A715 2x 2.8 GHz – Cortex-A710 3x 2.0 GHz – Cortex-A510 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 740 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Αποθήκευση | 512GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.0 |
| Εκδόσεις | 512GB 8GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 13 (Tiramisu), Αναβάθμιση σε Android 14 (Upside Down Cake) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.0 μm, 1/1.55" Μέγεθος αισθητήρα 12 MP, ƒ/1.6 ( Τηλεφακός ), 1.22 μm, x2 Οπτικό ζουμ, 1/2.93" Μέγεθος αισθητήρα 50 MP, ƒ/2.2, 114° ( Υπερευρυγώνιος φακός ), 0.64 μm, 1/2.76" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Διπλό φλας LED |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 60 MP, ƒ/2.2 ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.61 μm, 1/2.8" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 5100 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 68 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 15 W |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b14 (700), b17 (700), b18 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b29 (700), b30 (2300), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b46 (5200), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n12 (700), n14 (700), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n29 (700), n30 (2300), n38 (2600), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n70 (2000), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.3 |
| Θύρες USB | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go DisplayPort 1.4 |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Motorola Edge+ (2023)
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Motorola Edge+ (2023);
Η τιμή του Motorola Edge+ (2023) είναι $249.99 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Motorola Edge+ (2023);
Το Motorola Edge+ (2023) κυκλοφόρησε επίσημα στις Παρασκευή, 19 Μαΐου 2023.
-
Διατίθεται το Motorola Edge+ (2023) στα καταστήματα;
Ναι, το Motorola Edge+ (2023) διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Motorola Edge+ (2023);
Το Motorola Edge+ (2023) ζυγίζει περίπου 203 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Motorola Edge+ (2023);
Η οθόνη του Motorola Edge+ (2023) έχει διαγώνιο 6.67 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Motorola Edge+ (2023) δίκτυα 5G;
Ναι, το Motorola Edge+ (2023) υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2, n3, n5, n7, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Motorola Edge+ (2023);
Το Motorola Edge+ (2023) διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.