LG K20 (2019)
Τεχνικά χαρακτηριστικά LG K20 (2019)
Γενικά
| Μάρκα | LG |
| Μοντέλο | K20 (2019) |
| Εναλλακτικό όνομα | LM-X120EMW (Διεθνές) LMX120EMW (Διεθνές) LM-X120 (Διεθνές) LMX120BMW (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Κυριακή, 01 Σεπτεμβρίου 2019 |
| Κυκλοφόρησε | Κυριακή, 01 Σεπτεμβρίου 2019 |
| Κατάσταση | Εκτός παραγωγής |
| Τιμές | €100 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 148.6 mm (5.85 ίντσες) |
| Πλάτος | 71.9 mm (2.83 ίντσες) |
| Πάχος | 8.3 mm (0.33 ίντσες) |
| Βάρος | 152 g (5.36 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Πλαστικό Πλαίσιο: Πλαστικό Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Νέο μαύρο χρώμα Aurora, Νέο μαροκινό μπλε |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 5.45 ίντσες |
| Ανάλυση | 480 × 960 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 18:9 |
| Πυκνότητα pixel | 197 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 71.7% |
| Προστασία οθόνης | Σύμφωνο με MIL-STD-810G |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek MT6739 |
| Πυρήνες CPU | 4 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 28 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 1.5 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR3 |
| GPU | IMG PowerVR GE8100 |
| Μνήμη RAM | 1GB |
| Αποθήκευση | 16GB |
| Τύπος αποθήκευσης | eMMC 5.1 |
| Εκδόσεις | 16GB 1GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDHC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 9.0 (Pie) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP, ƒ/2.0, 27 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.12 μm, 1/4.0" Μέγεθος αισθητήρα Αυτόματο φλας |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Λειτουργία συνεχούς λήψης Ψηφιακή ζουμ Αντιστάθμιση έκθεσης Ανίχνευση προσώπου Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα Πατήστε για εστίαση |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 5 MP, ƒ/2.2, 24 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.12 μm, 1/5.0" Μέγεθος αισθητήρα |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Ion |
| Χωρητικότητα | 3000 mAh |
| Αφαιρούμενη μπαταρία | Μη αφαιρούμενη |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b38 (2600 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 4 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Κινητό Hotspot |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.0 |
| Θύρες USB | Micro-USB 2.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GPS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το LG K20 (2019)
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες LG K20 (2019)
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του LG K20 (2019);
Η τιμή του LG K20 (2019) είναι €100 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του LG K20 (2019);
Το LG K20 (2019) κυκλοφόρησε επίσημα στις Κυριακή, 01 Σεπτεμβρίου 2019.
-
Διατίθεται το LG K20 (2019) στα καταστήματα;
Όχι, το LG K20 (2019) δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν βρίσκεται πλέον σε παραγωγή. Μπορείτε όμως να το βρείτε σε μεταπωλητές.
-
Ποιο είναι το βάρος του LG K20 (2019);
Το LG K20 (2019) ζυγίζει περίπου 152 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του LG K20 (2019);
Η οθόνη του LG K20 (2019) έχει διαγώνιο 5.45 ίντσες.
-
Πόσες κάμερες έχει το LG K20 (2019);
Το LG K20 (2019) διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.