Lenovo Legion Y700 (Gen 4)
Τεχνικά χαρακτηριστικά Lenovo Legion Y700 (Gen 4)
Γενικά
| Μάρκα | Lenovo |
| Μοντέλο | Legion Y700 (Gen 4) |
| Εναλλακτικό όνομα | TB-322FC (Διεθνές) TB322FC (Διεθνές) ZAG40002CN (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Πέμπτη, 08 Μαΐου 2025 |
| Κυκλοφόρησε | Πέμπτη, 08 Μαΐου 2025 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €400 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 207.6 mm (8.17 ίντσες) |
| Πλάτος | 128.5 mm (5.06 ίντσες) |
| Πάχος | 7 mm (0.28 ίντσες) |
| Βάρος | 346 g (12.20 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Αλουμίνιο Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Μαύρος, Λευκό |
| Λεπτομέρειες σχεδιασμού | Υποστήριξη στυλό |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 8.8 ίντσες |
| Ανάλυση | 1904 × 3040 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 165 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 16:10 |
| Πυκνότητα pixel | 408 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 84.3% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 600 cd/m² |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Όχι |
| Λειτουργίες οθόνης | 68 δισεκατομμύρια χρώματα Χωρητική οθόνη αφής HDR Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 3 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 4320 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 4.32 GHz – Oryon V2 Phoenix L 6x 3.53 GHz – Oryon V2 Phoenix M |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 830 (1100 MHz) |
| Μνήμη RAM | 12GB, 16GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB, 1TB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 4.1 |
| Εκδόσεις | 256GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 50 MP ( Ευρυγώνιος φακός ) PDAF |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 7600 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 68 W |
Δίκτυα
| Κινητά δίκτυα | Όχι |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Κινητό Hotspot |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB Type-C 3.2 Gen 2 DisplayPort 1.4 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Όχι |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία, Ρυθμισμένο από την JBL |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Απροσδιόριστοι αισθητήρες |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | Φόρτιση παράκαμψης |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Lenovo Legion Y700 (Gen 4)
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Lenovo Legion Y700 (Gen 4);
Η τιμή του Lenovo Legion Y700 (Gen 4) είναι €400 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Lenovo Legion Y700 (Gen 4);
Το Lenovo Legion Y700 (Gen 4) κυκλοφόρησε επίσημα στις Πέμπτη, 08 Μαΐου 2025.
-
Διατίθεται το Lenovo Legion Y700 (Gen 4) στα καταστήματα;
Ναι, το Lenovo Legion Y700 (Gen 4) διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Lenovo Legion Y700 (Gen 4);
Το Lenovo Legion Y700 (Gen 4) ζυγίζει περίπου 346 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Lenovo Legion Y700 (Gen 4);
Η οθόνη του Lenovo Legion Y700 (Gen 4) έχει διαγώνιο 8.8 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Lenovo Legion Y700 (Gen 4) δίκτυα 5G;
Όχι, το Lenovo Legion Y700 (Gen 4) δεν υποστηρίζει δίκτυα 5G.
-
Πόσες κάμερες έχει το Lenovo Legion Y700 (Gen 4);
Το Lenovo Legion Y700 (Gen 4) διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.