Huawei Pura 80 Ultra
Τεχνικά χαρακτηριστικά Huawei Pura 80 Ultra
Γενικά
| Μάρκα | Huawei |
| Μοντέλο | Pura 80 Ultra |
| Εναλλακτικό όνομα | LMR-AL10 (Διεθνές) LMU-LX9 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Τετάρτη, 11 Ιουνίου 2025 |
| Κυκλοφόρησε | Τετάρτη, 11 Ιουνίου 2025 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €1,219.53 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 163 mm (6.42 ίντσες) |
| Πλάτος | 76.1 mm (3.00 ίντσες) |
| Πάχος | 8.3 mm (0.33 ίντσες) |
| Βάρος | 233 g (8.22 oz) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68, IP69 |
Οθόνη
| Μέγεθος οθόνης | 6.8 ίντσες |
| Ανάλυση | 1276 × 2848 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 459 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 89.7% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 3000 cd/m² |
Εξοπλισμός
| Chipset | HiSilicon Kirin 9020 |
| Πυρήνες CPU | 12 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 7 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2500 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 2.50 GHz – TaiShan Big 6x 2.151 GHz – TaiShan Mid 4x 1.60 GHz – Cortex-A510 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | HiSilicon Maleoon 920 @840 MHz |
| Μνήμη RAM | 16GB |
| Αποθήκευση | 512GB, 1TB |
| Εκδόσεις | 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τετραπλή κάμερα | 50 MP, 23 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.0"-type Μέγεθος αισθητήρα 50 MP, ƒ/2.4, 83 mm ( Περισκοπικός τηλεφακός ), x3.7 Οπτικό ζουμ, 1/1.28" Μέγεθος αισθητήρα 12.5 MP, ƒ/3.6, 212 mm ( Περισκοπικός τηλεφακός ), x9.4 Οπτικό ζουμ 40 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Υπερευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 960 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 13 MP, ƒ/2.0 ( Υπερευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 240 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly (Διεθνές) Li-Poly (China) |
| Χωρητικότητα | 5170 mAh (Διεθνές) 5700 mAh (China) |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 100 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 80 W |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) Διπλή SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G (China only), LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b6 (800), b7 (2600), b8 (900), b9 (1800), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.2 |
| Θύρες USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go DisplayPort 1.2 |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το Huawei Pura 80 Ultra
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες Huawei Pura 80 Ultra
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Huawei Pura 80 Ultra;
Η τιμή του Huawei Pura 80 Ultra είναι €1,219.53 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Huawei Pura 80 Ultra;
Το Huawei Pura 80 Ultra κυκλοφόρησε επίσημα στις Τετάρτη, 11 Ιουνίου 2025.
-
Διατίθεται το Huawei Pura 80 Ultra στα καταστήματα;
Ναι, το Huawei Pura 80 Ultra διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Huawei Pura 80 Ultra;
Το Huawei Pura 80 Ultra ζυγίζει περίπου 233 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Huawei Pura 80 Ultra;
Η οθόνη του Huawei Pura 80 Ultra έχει διαγώνιο 6.8 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Huawei Pura 80 Ultra δίκτυα 5G;
Ναι, το Huawei Pura 80 Ultra υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2.
-
Πόσες κάμερες έχει το Huawei Pura 80 Ultra;
Το Huawei Pura 80 Ultra διαθέτει Τετραπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.