Huawei Pura 70 Pro
Τεχνικά χαρακτηριστικά Huawei Pura 70 Pro
Γενικά
| Μάρκα | Huawei |
| Μοντέλο | Pura 70 Pro |
| Εναλλακτικό όνομα | HBN-LX9 (Διεθνές) HBN-AL00 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Πέμπτη, 18 Απριλίου 2024 |
| Κυκλοφόρησε | Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €1,440 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 162.6 mm (6.40 ίντσες) |
| Πλάτος | 75.1 mm (2.96 ίντσες) |
| Πάχος | 8.4 mm (0.33 ίντσες) |
| Βάρος | 220 g (7.76 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Γυαλί Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Μαύρος, Μωβ, Λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτική στη σκόνη και στο νερό (αντέχει σε ρεύματα νερού υψηλής πίεσης; υποβύθιση έως 2 m για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | LTPO OLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.8 ίντσες |
| Ανάλυση | 1260 × 2844 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 460 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 89.3% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 2500 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί Huawei Kunlun 2 |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα 1440Hz PWM Dimming Χωρητική οθόνη αφής HDR Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | HiSilicon Kirin 9010 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 7 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2300 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 2.3 GHz – Taishan Big 3x 2.18 GHz – Taishan Mid 4x 1.55 GHz – Cortex-A510 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5 |
| GPU | Maleoon 910 |
| Μνήμη RAM | 12GB, 16GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB, 1TB |
| Εκδόσεις | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Περιβάλλον χρήστη | EMUI 14.2 (Διεθνές), HarmonyOS 4.2 (Κίνα) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 50 MP, 25 mm ( Ευρυγώνιος φακός ), 1/1.3" Μέγεθος αισθητήρα Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 48 MP, ƒ/2.1, 93 mm ( Τηλεφακός ), x3.5 Οπτικό ζουμ Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF (5cm - ∞) 12.5 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Υπερευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Αισθητήρας φάσματος χρωμάτων Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Αυτόματη εστίαση με λέιζερ Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS, HDR, Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 13 MP, ƒ/2.4 ( Υπερευρυγώνιος φακός ) Αυτόματη εστίαση (AF) |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Λειτουργίες βίντεο | HDR |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 5050 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 100 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 80 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση Αντίστροφη ασύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + eSIM) Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b6 (800), b7 (2600), b8 (900), b9 (1800), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 6 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.2 |
| Θύρες USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go DisplayPort 1.2 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS (L1), GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS (L1 & L5) |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας Οπτικός αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος κάτω από την οθόνη |
| Ειδικά χαρακτηριστικά | Μηνύματα μέσω δορυφόρου BDS |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Huawei Pura 70 Pro
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Huawei Pura 70 Pro;
Η τιμή του Huawei Pura 70 Pro είναι €1,440 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Huawei Pura 70 Pro;
Το Huawei Pura 70 Pro κυκλοφόρησε επίσημα στις Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024.
-
Διατίθεται το Huawei Pura 70 Pro στα καταστήματα;
Ναι, το Huawei Pura 70 Pro διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Huawei Pura 70 Pro;
Το Huawei Pura 70 Pro ζυγίζει περίπου 220 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Huawei Pura 70 Pro;
Η οθόνη του Huawei Pura 70 Pro έχει διαγώνιο 6.8 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Huawei Pura 70 Pro δίκτυα 5G;
Ναι, το Huawei Pura 70 Pro υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2.
-
Πόσες κάμερες έχει το Huawei Pura 70 Pro;
Το Huawei Pura 70 Pro διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.