Huawei nova 7 SE 5G Youth
Τεχνικά χαρακτηριστικά Huawei nova 7 SE 5G Youth
Γενικά
| Μάρκα | Huawei |
| Μοντέλο | nova 7 SE 5G Youth |
| Εναλλακτικό όνομα | CND-AN00 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου 2020 |
| Κυκλοφόρησε | Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου 2020 |
| Κατάσταση | Εκτός παραγωγής |
| Τιμές | €290 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 162.3 mm (6.39 ίντσες) |
| Πλάτος | 75 mm (2.95 ίντσες) |
| Πάχος | 8.6 mm (0.34 ίντσες) |
| Βάρος | 189 g (6.67 oz) |
| Χρώματα | Crush Green Color, Μαύρο μεσάνυχτα, Μωβ, Ασημένιο διάστημα |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.5 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2400 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 405 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 83.8% |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής HDR10 Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Dimensity 800U |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 7 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.4 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC3 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Αποθήκευση | 128GB |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 10 (Quince Tart) |
| Περιβάλλον χρήστη | EMUI 10.1 |
| Υπηρεσίες Google Play | Όχι |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τετραπλή κάμερα | 64 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Ευρυγώνιος φακός ) PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 17 mm ( Υπερευρυγώνιος φακός ) 2 MP ( Macro ) 0.08 MP ( Βοηθητικός φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Αυτόματο φλας Λειτουργία συνεχούς λήψης Ψηφιακή ζουμ Αντιστάθμιση έκθεσης Ανίχνευση προσώπου Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Ρυθμίσεις ISO Πανόραμα Αυτόματη εστίαση με ανίχνευση φάσης (PDAF) Πατήστε για εστίαση |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 16 MP, ƒ/2.0 ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 4000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 40 W |
| Υποστήριξη ταχείας φόρτισης | Ναι |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Κινητό Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.1 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα / Μαγνητόμετρο Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Huawei nova 7 SE 5G Youth
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Huawei nova 7 SE 5G Youth;
Η τιμή του Huawei nova 7 SE 5G Youth είναι €290 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Huawei nova 7 SE 5G Youth;
Το Huawei nova 7 SE 5G Youth κυκλοφόρησε επίσημα στις Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου 2020.
-
Διατίθεται το Huawei nova 7 SE 5G Youth στα καταστήματα;
Όχι, το Huawei nova 7 SE 5G Youth δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν βρίσκεται πλέον σε παραγωγή. Μπορείτε όμως να το βρείτε σε μεταπωλητές.
-
Ποιο είναι το βάρος του Huawei nova 7 SE 5G Youth;
Το Huawei nova 7 SE 5G Youth ζυγίζει περίπου 189 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Huawei nova 7 SE 5G Youth;
Η οθόνη του Huawei nova 7 SE 5G Youth έχει διαγώνιο 6.5 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Huawei nova 7 SE 5G Youth δίκτυα 5G;
Ναι, το Huawei nova 7 SE 5G Youth υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n41, n77, n78.
-
Πόσες κάμερες έχει το Huawei nova 7 SE 5G Youth;
Το Huawei nova 7 SE 5G Youth διαθέτει Τετραπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.
-
Μπορώ να χρησιμοποιήσω τις Υπηρεσίες Google Play στο Huawei nova 7 SE 5G Youth;
Όχι, οι Υπηρεσίες Google Play δεν υποστηρίζονται στο Huawei nova 7 SE 5G Youth.