Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)
Τεχνικά χαρακτηριστικά Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)
Γενικά
| Μάρκα | Huawei |
| Μοντέλο | MatePad Pro 12.6 (2021) |
| Εναλλακτικό όνομα | WGR-W09 (Διεθνές) WGR-W19 (Διεθνές) WGR-AN19 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Τετάρτη, 02 Ιουνίου 2021 |
| Κυκλοφόρησε | Παρασκευή, 25 Ιουνίου 2021 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €800 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 286.5 mm (11.28 ίντσες) |
| Πλάτος | 184.7 mm (7.27 ίντσες) |
| Πάχος | 6.7 mm (0.26 ίντσες) |
| Βάρος | 609 g (21.48 oz) |
| Χρώματα | Γκρι, Πράσινο, Ασημί |
| Λεπτομέρειες σχεδιασμού | Υποστήριξη στυλό (μαγνητική) |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | OLED |
| Μέγεθος οθόνης | 12.6 ίντσες |
| Ανάλυση | 2560 × 1600 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 16:10 |
| Πυκνότητα pixel | 240 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 87% |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | HiSilicon Kirin 9000E (Διεθνές) HiSilicon Kirin 9000 (Διεθνές) |
| Πυρήνες CPU | 8 (Διεθνές) 8 (Διεθνές) |
| Τεχνολογία κατασκευής | 5 nm (Διεθνές) 5 nm (Διεθνές) |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 3.13 GHz (Διεθνές) 3.13 GHz (Διεθνές) |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit (Διεθνές) 64-bit (Διεθνές) |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 3.13 GHz – Cortex-A77 3x 2.54 GHz – Cortex-A77 4x 2.05 GHz – Cortex-A55 (Διεθνές) 1x 3.13 GHz – Cortex-A77 3x 2.54 GHz – Cortex-A77 4x 2.05 GHz – Cortex-A55 (Διεθνές) |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5 (Διεθνές) LPDDR5 (Διεθνές) |
| GPU | ARM Mali-G78 MP22 (Διεθνές) ARM Mali-G78 MP24 (Διεθνές) |
| Μνήμη RAM | 8GB, 4GB, 12GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB, 512GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 3.1 |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM 256GB 4GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | Nano Memory |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | HarmonyOS 2.0 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 13 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ) PDAF 8 MP, ƒ/2.4 ( Υπερευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Αυτόματο φλας Λειτουργία συνεχούς λήψης Ψηφιακή ζουμ Αντιστάθμιση έκθεσης Ανίχνευση προσώπου Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Ρυθμίσεις ISO Πανόραμα Πατήστε για εστίαση |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Αισθητήρες | Αισθητήρας 3D ToF |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 050 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 40 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 27 W |
| Υποστήριξη ταχείας φόρτισης | Ναι |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση Αντίστροφη ασύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Μονή SIM (Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G - cellular model only, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b9 (1800), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n80 (1800), n84 (2100 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 6 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.2 |
| Θύρες USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | 8 ηχεία, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα / Μαγνητόμετρο Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες Huawei MatePad Pro 12.6 (2021)
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Huawei MatePad Pro 12.6 (2021);
Η τιμή του Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) είναι €800 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Huawei MatePad Pro 12.6 (2021);
Το Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) κυκλοφόρησε επίσημα στις Παρασκευή, 25 Ιουνίου 2021.
-
Διατίθεται το Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) στα καταστήματα;
Ναι, το Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Huawei MatePad Pro 12.6 (2021);
Το Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) ζυγίζει περίπου 609 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Huawei MatePad Pro 12.6 (2021);
Η οθόνη του Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) έχει διαγώνιο 12.6 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) δίκτυα 5G;
Ναι, το Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n3, n5, n7, n8, n28, n38, n40, n41, n66, n77, n78, n79, n80, n84.
-
Πόσες κάμερες έχει το Huawei MatePad Pro 12.6 (2021);
Το Huawei MatePad Pro 12.6 (2021) διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.