Huawei Mate Xs 2
Τεχνικά χαρακτηριστικά Huawei Mate Xs 2
Γενικά
| Μάρκα | Huawei |
| Μοντέλο | Mate Xs 2 |
| Εναλλακτικό όνομα | PAL-AL00 (Διεθνές) PAL-LX9 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Πέμπτη, 28 Απριλίου 2022 |
| Κυκλοφόρησε | Σάββατο, 07 Μαΐου 2022 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €2,000 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 156.5 mm (6.16 ίντσες) |
| Πλάτος | 139.3 mm (5.48 ίντσες) |
| Πάχος | 5.4 mm (0.21 ίντσες) |
| Βάρος | 255 g (8.99 oz) |
| Χρώματα | Μαύρος, Μωβ, Λευκό |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | Αναδιπλούμενο OLED |
| Μέγεθος οθόνης | 7.8 ίντσες |
| Ανάλυση | 2200 × 2480 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Πυκνότητα pixel | 424 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 89.8% |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 888 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 5 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.84 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 2.84 GHz – Cortex-X1 3x 2.42 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 660 |
| Μνήμη RAM | 8GB, 12GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS |
| Εκδόσεις | 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | Nano Memory |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | HarmonyOS 2.0 |
| Περιβάλλον χρήστη | EMUI 12 |
| Υπηρεσίες Google Play | Όχι |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ) PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 81 mm ( Τηλεφακός ), x3 Οπτικό ζουμ Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 13 MP, ƒ/2.2, 120° ( Υπερευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Διπλό LED Dual-Tone φλας |
| Χαρακτηριστικά | Αισθητήρας φάσματος χρωμάτων Λειτουργία συνεχούς λήψης Ψηφιακή ζουμ Αντιστάθμιση έκθεσης Ανίχνευση προσώπου Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Αυτόματη εστίαση με λέιζερ Πανόραμα Πατήστε για εστίαση |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/240 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 10.7 MP, ƒ/2.2 |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30/240 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 4600 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 66 W |
| Υποστήριξη ταχείας φόρτισης | Ναι |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 6 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.2 |
| Θύρες USB | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Βαρόμετρο Πυξίδα / Μαγνητόμετρο Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το Huawei Mate Xs 2
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες Huawei Mate Xs 2
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Huawei Mate Xs 2;
Η τιμή του Huawei Mate Xs 2 είναι €2,000 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Huawei Mate Xs 2;
Το Huawei Mate Xs 2 κυκλοφόρησε επίσημα στις Σάββατο, 07 Μαΐου 2022.
-
Διατίθεται το Huawei Mate Xs 2 στα καταστήματα;
Ναι, το Huawei Mate Xs 2 διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Huawei Mate Xs 2;
Το Huawei Mate Xs 2 ζυγίζει περίπου 255 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Huawei Mate Xs 2;
Η οθόνη του Huawei Mate Xs 2 έχει διαγώνιο 7.8 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Huawei Mate Xs 2 δίκτυα 5G;
Όχι, το Huawei Mate Xs 2 δεν υποστηρίζει δίκτυα 5G.
-
Πόσες κάμερες έχει το Huawei Mate Xs 2;
Το Huawei Mate Xs 2 διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.
-
Μπορώ να χρησιμοποιήσω τις Υπηρεσίες Google Play στο Huawei Mate Xs 2;
Όχι, οι Υπηρεσίες Google Play δεν υποστηρίζονται στο Huawei Mate Xs 2.