Huawei Enjoy 20e
Τεχνικά χαρακτηριστικά Huawei Enjoy 20e
Γενικά
| Μάρκα | Huawei |
| Μοντέλο | Enjoy 20e |
| Εναλλακτικό όνομα | MLD-AL10 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Πέμπτη, 28 Οκτωβρίου 2021 |
| Κυκλοφόρησε | Πέμπτη, 11 Νοεμβρίου 2021 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €130 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 159.1 mm (6.26 ίντσες) |
| Πλάτος | 74.1 mm (2.92 ίντσες) |
| Πάχος | 9 mm (0.35 ίντσες) |
| Βάρος | 185 g (6.53 oz) |
| Χρώματα | Μαύρος, Πράσινο, Βιολετί |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.3 ίντσες |
| Ανάλυση | 720 × 1600 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 278 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 81.3% |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Helio P35 (Διεθνές) HiSilicon Kirin 710A (Διεθνές) |
| Πυρήνες CPU | 8 (Διεθνές) 8 (Διεθνές) |
| Τεχνολογία κατασκευής | 16 nm (Διεθνές) 14 nm (Διεθνές) |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2300 MHz (Διεθνές) 2.0 GHz (Διεθνές) |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit (Διεθνές) 32-bit (Διεθνές) |
| Μικροαρχιτεκτονική | 4x 2.3 GHz – Cortex-A53 4x 1.8 GHz – Cortex-A53 (Διεθνές) Cortex-A73 Cortex-A53 (Διεθνές) |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X (Διεθνές) LPDDR4 (Διεθνές) |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 (Διεθνές) ARM Mali-G51 MP4 (Διεθνές) |
| Μνήμη RAM | 4GB, 6GB |
| Αποθήκευση | 64GB, 128GB |
| Εκδόσεις | 64GB 4GB RAM 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSD |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | HarmonyOS 2.0 |
| Περιβάλλον χρήστη | EMUI 10.1 |
| Υπηρεσίες Google Play | Όχι |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 13 MP, ƒ/1.8, 27 mm ( Ευρυγώνιος φακός ) 0.08 MP ( Βοηθητικός φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Αυτόματο φλας Λειτουργία συνεχούς λήψης Ψηφιακή ζουμ Αντιστάθμιση έκθεσης Ανίχνευση προσώπου Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα Πατήστε για εστίαση |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 5000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 10 W |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 4 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.0 |
| Θύρες USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Huawei Enjoy 20e
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Huawei Enjoy 20e;
Η τιμή του Huawei Enjoy 20e είναι €130 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Huawei Enjoy 20e;
Το Huawei Enjoy 20e κυκλοφόρησε επίσημα στις Πέμπτη, 11 Νοεμβρίου 2021.
-
Διατίθεται το Huawei Enjoy 20e στα καταστήματα;
Ναι, το Huawei Enjoy 20e διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Huawei Enjoy 20e;
Το Huawei Enjoy 20e ζυγίζει περίπου 185 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Huawei Enjoy 20e;
Η οθόνη του Huawei Enjoy 20e έχει διαγώνιο 6.3 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Huawei Enjoy 20e δίκτυα 5G;
Όχι, το Huawei Enjoy 20e δεν υποστηρίζει δίκτυα 5G.
-
Πόσες κάμερες έχει το Huawei Enjoy 20e;
Το Huawei Enjoy 20e διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.
-
Μπορώ να χρησιμοποιήσω τις Υπηρεσίες Google Play στο Huawei Enjoy 20e;
Όχι, οι Υπηρεσίες Google Play δεν υποστηρίζονται στο Huawei Enjoy 20e.