Honor X7e
Τεχνικά χαρακτηριστικά Honor X7e
Γενικά
| Μάρκα | Honor |
| Μοντέλο | X7e |
| Εναλλακτικό όνομα | LAB-LX1 (Διεθνές) LAB-LX3 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Τρίτη, 19 Μαΐου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Τρίτη, 19 Μαΐου 2026 |
| Κατάσταση | Έρχεται σύντομα |
| Τιμές | €200 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 163.9 mm (6.45 ίντσες) |
| Πλάτος | 75.9 mm (2.99 ίντσες) |
| Πάχος | 8.3 mm (0.33 ίντσες) |
| Βάρος | 200 g (7.05 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Πλαστικό Πλαίσιο: Πλαστικό Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Μαύρος, Μπλε, Πορτοκαλί |
| Ανθεκτικότητα | Στεγανωμένο από τη σκόνη και ανθεκτικό στο νερό (κατά των πιτσιλμάτων νερού) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP64 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | TFT LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.61 ίντσες |
| Ανάλυση | 720 × 1604 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 266 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 84.7% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 1010 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Ανθεκτικό σε πτώσεις (έως 1,8 μ) |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Helio G81 Ultra |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 12 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2000 MHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 2.0 GHz – Cortex-A75 6x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G52 MC2 |
| Μνήμη RAM | 6GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB |
| Εκδόσεις | 128GB 6GB RAM 256GB 6GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
| Περιβάλλον χρήστη | MagicOS 10 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ) Αυτόματη εστίαση (AF) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 5 MP, ƒ/2.2 ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 7500 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 45 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Ταχύτητες δεδομένων | LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.1 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ραδιόφωνο FM | Ναι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Αισθητήρας εγγύτητας Πλευρικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Honor X7e
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Honor X7e;
Η τιμή του Honor X7e είναι €200 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας για το Honor X7e;
Το Honor X7e θα κυκλοφορήσει στις Τρίτη, 19 Μαΐου 2026.
-
Διατίθεται το Honor X7e στα καταστήματα;
Όχι, το Honor X7e δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το βάρος του Honor X7e;
Το Honor X7e ζυγίζει περίπου 200 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Honor X7e;
Η οθόνη του Honor X7e έχει διαγώνιο 6.61 ίντσες.
-
Πόσες κάμερες έχει το Honor X7e;
Το Honor X7e διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.