Honor X5
Τεχνικά χαρακτηριστικά Honor X5
Γενικά
| Μάρκα | Honor |
| Μοντέλο | X5 |
| Εναλλακτικό όνομα | VNA-LX2 (Διεθνές) VNA-LX3 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Τρίτη, 24 Ιανουαρίου 2023 |
| Κυκλοφόρησε | Τρίτη, 14 Φεβρουαρίου 2023 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €90 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 164 mm (6.46 ίντσες) |
| Πλάτος | 75.6 mm (2.98 ίντσες) |
| Πάχος | 8.9 mm (0.35 ίντσες) |
| Βάρος | 193 g (6.81 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Πλαστικό Πλαίσιο: Πλαστικό Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Μαύρο μεσάνυχτα, Μπλε ωκεανό χρώμα, Πορτοκαλί χρώμα Sunrise |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | TFT LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.5 ίντσες |
| Ανάλυση | 720 × 1600 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 270 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 82.3% |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Όχι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Helio G25 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 12 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.0 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 4x 2.0 GHz – Cortex-A53 4x 1.5 GHz – Cortex-A53 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8320 |
| Μνήμη RAM | 2GB |
| Αποθήκευση | 32GB |
| Εκδόσεις | 32GB 2GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 12 (Snow Cone) |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP, ƒ/2.0 ( Ευρυγώνιος φακός ) Αυτόματη εστίαση (AF) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 5 MP, ƒ/2.2 ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 5000 mAh |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 4 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/b/g/n |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Κινητό Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.1 |
| Θύρες USB | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Honor X5
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Honor X5;
Η τιμή του Honor X5 είναι €90 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Honor X5;
Το Honor X5 κυκλοφόρησε επίσημα στις Τρίτη, 14 Φεβρουαρίου 2023.
-
Διατίθεται το Honor X5 στα καταστήματα;
Ναι, το Honor X5 διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Honor X5;
Το Honor X5 ζυγίζει περίπου 193 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Honor X5;
Η οθόνη του Honor X5 έχει διαγώνιο 6.5 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Honor X5 δίκτυα 5G;
Όχι, το Honor X5 δεν υποστηρίζει δίκτυα 5G.
-
Πόσες κάμερες έχει το Honor X5;
Το Honor X5 διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.