Honor V40 5G
Τεχνικά χαρακτηριστικά Honor V40 5G
Γενικά
| Μάρκα | Honor |
| Μοντέλο | V40 5G |
| Εναλλακτικό όνομα | YOK-AN10 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Παρασκευή, 22 Ιανουαρίου 2021 |
| Κυκλοφόρησε | Παρασκευή, 22 Ιανουαρίου 2021 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €460 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 163.1 mm (6.42 ίντσες) |
| Πλάτος | 74.3 mm (2.93 ίντσες) |
| Πάχος | 8 mm (0.31 ίντσες) |
| Βάρος | 189 g (6.67 oz) |
| Χρώματα | Μαύρο μεσάνυχτα, Ροζ Χρυσό Χρώμα, Ασημένιο τιτάνιο |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.72 ίντσες |
| Ανάλυση | 1236 × 2676 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 19.5:9 |
| Πυκνότητα pixel | 440 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 91.1% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 800 cd/m² |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής HDR10 Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | MediaTek Dimensity 1000+ |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 7 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.6 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | Cortex-A77 Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G77 MP9 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB |
| Τύπος αποθήκευσης | UFS 2.1 |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 10 (Quince Tart) |
| Περιβάλλον χρήστη | Magic UI 4.0 |
| Υπηρεσίες Google Play | Όχι |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.9 ( Ευρυγώνιος φακός ), 1.0 μm, 1/1.56" Μέγεθος αισθητήρα PDAF 8 MP, ƒ/2.4, 17 mm, 120° ( Υπερευρυγώνιος φακός ) 2 MP ( Macro ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Αυτόματο φλας Λειτουργία συνεχούς λήψης Ψηφιακή ζουμ Αντιστάθμιση έκθεσης Ανίχνευση προσώπου Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Ρυθμίσεις ISO Αυτόματη εστίαση με λέιζερ Πανόραμα Αυτόματη εστίαση με ανίχνευση φάσης (PDAF) Πατήστε για εστίαση |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 720p @ 1920 fps 1080p |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS, HDR |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 16 MP, ƒ/2.0 ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 4000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 66 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 50 W |
| Υποστήριξη ταχείας φόρτισης | Ναι |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 / 1800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n28 (700), n38 (2600), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 6 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Κινητό Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.1 |
| Θύρες USB | USB Type-C USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα / Μαγνητόμετρο Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων Γυροσκόπιο Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το Honor V40 5G
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες Honor V40 5G
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Honor V40 5G;
Η τιμή του Honor V40 5G είναι €460 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Honor V40 5G;
Το Honor V40 5G κυκλοφόρησε επίσημα στις Παρασκευή, 22 Ιανουαρίου 2021.
-
Διατίθεται το Honor V40 5G στα καταστήματα;
Ναι, το Honor V40 5G διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Honor V40 5G;
Το Honor V40 5G ζυγίζει περίπου 189 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Honor V40 5G;
Η οθόνη του Honor V40 5G έχει διαγώνιο 6.72 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Honor V40 5G δίκτυα 5G;
Ναι, το Honor V40 5G υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n28, n38, n41, n77, n78, n79.
-
Πόσες κάμερες έχει το Honor V40 5G;
Το Honor V40 5G διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.
-
Μπορώ να χρησιμοποιήσω τις Υπηρεσίες Google Play στο Honor V40 5G;
Όχι, οι Υπηρεσίες Google Play δεν υποστηρίζονται στο Honor V40 5G.