Honor Play 80 Pro
Τεχνικά χαρακτηριστικά Honor Play 80 Pro
Γενικά
| Μάρκα | Honor |
| Μοντέλο | Play 80 Pro |
| Ανακοινώθηκε | Τετάρτη, 01 Απριλίου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Τετάρτη, 01 Απριλίου 2026 |
| Κατάσταση | Έρχεται σύντομα |
| Τιμές | €270 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 166.9 mm (6.57 ίντσες) |
| Πλάτος | 76.8 mm (3.02 ίντσες) |
| Πάχος | 8.2 mm (0.32 ίντσες) |
| Βάρος | 207 g (7.30 oz) |
| Χρώματα | Μαύρος, Μπλε, Λευκό |
| Ανθεκτικότητα | Αεροστεγές και ανθεκτικό στο νερό (πιδακες νερού χαμηλής πίεσης) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP65 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | TFT LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.8 ίντσες |
| Ανάλυση | 720 × 1610 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 20:9 |
| Πυκνότητα pixel | 259 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 86.7% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 850 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Γυαλί αλουμινοπυριτικού |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6s Gen 3 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 6 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.3 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 2x 2.3 GHz – Cortex-A78 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 619 |
| Μνήμη RAM | 6GB, 8GB, 12GB |
| Αποθήκευση | 256GB |
| Εκδόσεις | 256GB 6GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 15 (Vanilla Ice Cream) |
| Περιβάλλον χρήστη | Magic OS 9 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ) PDAF 2 MP ( Βοηθητικός φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 5 MP, ƒ/2.2 ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 7000 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 45 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.1 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Αισθητήρας εγγύτητας Πλευρικός αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Honor Play 80 Pro
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Honor Play 80 Pro;
Η τιμή του Honor Play 80 Pro είναι €270 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας για το Honor Play 80 Pro;
Το Honor Play 80 Pro θα κυκλοφορήσει στις Τετάρτη, 01 Απριλίου 2026.
-
Διατίθεται το Honor Play 80 Pro στα καταστήματα;
Όχι, το Honor Play 80 Pro δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το βάρος του Honor Play 80 Pro;
Το Honor Play 80 Pro ζυγίζει περίπου 207 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Honor Play 80 Pro;
Η οθόνη του Honor Play 80 Pro έχει διαγώνιο 6.8 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Honor Play 80 Pro δίκτυα 5G;
Ναι, το Honor Play 80 Pro υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2.
-
Πόσες κάμερες έχει το Honor Play 80 Pro;
Το Honor Play 80 Pro διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.