Honor Pad 20
Τεχνικά χαρακτηριστικά Honor Pad 20
Γενικά
| Μάρκα | Honor |
| Μοντέλο | Pad 20 |
| Ανακοινώθηκε | Τρίτη, 12 Μαΐου 2026 |
| Κυκλοφόρησε | Τρίτη, 12 Μαΐου 2026 |
| Κατάσταση | Έρχεται σύντομα |
Σχεδιασμός
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Αλουμίνιο Πλαίσιο: Αλουμίνιο Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Πράσινο, Γκρί, Ροζ |
| Λεπτομέρειες σχεδιασμού | Υποστήριξη στυλό |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 12.1 ίντσες |
| Ανάλυση | 1600 × 2560 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 16:10 |
| Πυκνότητα pixel | 249 ppi |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Όχι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα Χωρητική οθόνη αφής HDR Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 4 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.63 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 2.63 GHz – Cortex-A715 3x 2.4 GHz – Cortex-A715 4x 1.8 GHz – Cortex-A510 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 720 |
| Μνήμη RAM | 8GB |
| Αποθήκευση | 128GB, 256GB |
| Εκδόσεις | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 16 (Baklava) |
| Περιβάλλον χρήστη | MagicOS 10 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP, ƒ/2.0 ( Ευρυγώνιος φακός ) Αυτόματη εστίαση (AF) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP, ƒ/2.2 ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 10100 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 45 W |
Δίκτυα
| Κινητά δίκτυα | Ναι |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G - cellular model only, LTE |
| Ζώνες 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 6 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.3 |
| Θύρες USB | USB Type-C |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη NFC | Όχι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | 6 ηχεία, Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Honor Pad 20
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας για το Honor Pad 20;
Το Honor Pad 20 θα κυκλοφορήσει στις Τρίτη, 12 Μαΐου 2026.
-
Διατίθεται το Honor Pad 20 στα καταστήματα;
Όχι, το Honor Pad 20 δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Honor Pad 20;
Η οθόνη του Honor Pad 20 έχει διαγώνιο 12.1 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Honor Pad 20 δίκτυα 5G;
Ναι, το Honor Pad 20 υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2.
-
Πόσες κάμερες έχει το Honor Pad 20;
Το Honor Pad 20 διαθέτει Μονή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.