Honor 9X Lite
Τεχνικά χαρακτηριστικά Honor 9X Lite
Γενικά
| Μάρκα | Honor |
| Μοντέλο | 9X Lite |
| Εναλλακτικό όνομα | JSN-L21 (Διεθνές) JSN-L22 (Διεθνές) JSN-L23 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Πέμπτη, 14 Μαΐου 2020 |
| Κυκλοφόρησε | Πέμπτη, 14 Μαΐου 2020 |
| Κατάσταση | Εκτός παραγωγής |
| Τιμές | €220 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 160.4 mm (6.31 ίντσες) |
| Πλάτος | 76.6 mm (3.02 ίντσες) |
| Πάχος | 7.8 mm (0.31 ίντσες) |
| Βάρος | 188 g (6.63 oz) |
| Χρώματα | Σμαραγδένιο πράσινο χρώμα, Μαύρο μεσάνυχτα |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | IPS LCD |
| Μέγεθος οθόνης | 6.5 ίντσες |
| Ανάλυση | 1080 × 2340 pixels |
| Αναλογία διαστάσεων | 19.5:9 |
| Πυκνότητα pixel | 397 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 84% |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | Χωρητική οθόνη αφής Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | HiSilicon Kirin 710F |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 12 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 2.2 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 32-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | Cortex-A73 Cortex-A53 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR4 |
| GPU | ARM Mali-G51 MP4 |
| Μνήμη RAM | 4GB |
| Αποθήκευση | 128GB |
| Εκδόσεις | 128GB 4GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Ναι |
| Θύρες κάρτας | microSDXC |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 9.0 (Pie) |
| Περιβάλλον χρήστη | EMUI 9.1 |
| Υπηρεσίες Google Play | Ναι |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 48 MP, ƒ/1.8 ( Ευρυγώνιος φακός ), 0.8 μm, 1/2.0" Μέγεθος αισθητήρα PDAF 0.08 MP ( Βοηθητικός φακός ) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Αυτόματο φλας Λειτουργία συνεχούς λήψης Ψηφιακή ζουμ Αντιστάθμιση έκθεσης Ανίχνευση προσώπου Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Ρυθμίσεις ISO Πανόραμα Πατήστε για εστίαση |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Μονή κάμερα | 8 MP, ƒ/2.0 ( Ευρυγώνιος φακός ) |
| Υποστήριξη βίντεο | Ναι |
| Ανάλυση βίντεο | 1080p @ 30 fps |
Μπαταρία
| Τύπος | Li-Poly |
| Χωρητικότητα | 3750 mAh |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 10 W |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | LTE (2CA) Cat6 300/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b7 (2600), b8 (900), b20 (800 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 5 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band, Κινητό Hotspot, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v4.2 |
| Θύρες USB | Micro-USB 2.0 |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | GPS, BDS, GLONASS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Ναι |
| Ραδιόφωνο FM | Ναι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα / Μαγνητόμετρο Αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων Αισθητήρας εγγύτητας |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Κριτικές για το Honor 9X Lite
Κριτικές σε βίντεο
Φωτογραφίες Honor 9X Lite
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Honor 9X Lite;
Η τιμή του Honor 9X Lite είναι €220 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Honor 9X Lite;
Το Honor 9X Lite κυκλοφόρησε επίσημα στις Πέμπτη, 14 Μαΐου 2020.
-
Διατίθεται το Honor 9X Lite στα καταστήματα;
Όχι, το Honor 9X Lite δεν διατίθεται σε επίσημα καταστήματα επειδή δεν βρίσκεται πλέον σε παραγωγή. Μπορείτε όμως να το βρείτε σε μεταπωλητές.
-
Ποιο είναι το βάρος του Honor 9X Lite;
Το Honor 9X Lite ζυγίζει περίπου 188 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Honor 9X Lite;
Η οθόνη του Honor 9X Lite έχει διαγώνιο 6.5 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Honor 9X Lite δίκτυα 5G;
Όχι, το Honor 9X Lite δεν υποστηρίζει δίκτυα 5G.
-
Πόσες κάμερες έχει το Honor 9X Lite;
Το Honor 9X Lite διαθέτει Διπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Μονή κάμερα για selfies.
-
Μπορώ να χρησιμοποιήσω τις Υπηρεσίες Google Play στο Honor 9X Lite;
Ναι, οι Υπηρεσίες Google Play υποστηρίζονται πλήρως στο Honor 9X Lite.