Honor 400 Pro
Τεχνικά χαρακτηριστικά Honor 400 Pro
Γενικά
| Μάρκα | Honor |
| Μοντέλο | 400 Pro |
| Εναλλακτικό όνομα | DNP-NX9 (Διεθνές) |
| Ανακοινώθηκε | Πέμπτη, 22 Μαΐου 2025 |
| Κυκλοφόρησε | Παρασκευή, 23 Μαΐου 2025 |
| Κατάσταση | Διαθέσιμο |
| Τιμές | €525 $850 £479 |
Σχεδιασμός
| Ύψος | 160.8 mm (6.33 ίντσες) |
| Πλάτος | 76.1 mm (3.00 ίντσες) |
| Πάχος | 8.1 mm (0.32 ίντσες) |
| Βάρος | 205 g (7.23 oz) |
| Υλικά κατασκευής | Πίσω: Γυαλί Πλαίσιο: Μέταλλο Μπροστά: Γυαλί |
| Χρώματα | Μαύρος, Μπλε, Γκρί |
| Ανθεκτικότητα | Ανθεκτικό στη σκόνη και το νερό (αντέχει σε πίδακες νερού υψηλής πίεσης· εμβαπτίζεται έως 1,5μ για 30 λεπτά) |
| Πιστοποιήσεις ανθεκτικότητας | IP68, IP69 |
Οθόνη
| Τύπος οθόνης | AMOLED |
| Μέγεθος οθόνης | 6.7 ίντσες |
| Ανάλυση | 1280 × 2800 pixels |
| Ρυθμός ανανέωσης | 120 Hz |
| Αναλογία διαστάσεων | 19.5:9 |
| Πυκνότητα pixel | 460 ppi |
| Αναλογία οθόνης/σώματος | ≈ 89.5% |
| Μέγιστη φωτεινότητα | 5000 cd/m² |
| Προστασία οθόνης | Mohs επίπεδο 4 |
| Οθόνη αφής | Ναι |
| Οθόνη χωρίς πλαίσιο | Ναι |
| Λειτουργίες οθόνης | 1 δισεκατομμύριο χρώματα 3840Hz PWM Dimming Χωρητική οθόνη αφής HDR Vivid Οθόνη πολλαπλής αφής |
Εξοπλισμός
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
| Πυρήνες CPU | 8 |
| Τεχνολογία κατασκευής | 4 nm |
| Μέγιστη συχνότητα CPU | 3.3 GHz |
| Αρχιτεκτονική CPU | 64-bit |
| Μικροαρχιτεκτονική | 1x 3.3 GHz – Cortex-X4 3x 3.15 GHz – Cortex-A720 2x 2.96 GHz – Cortex-A720 2x 2.26 GHz – Cortex-A520 |
| Τύπος μνήμης | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 750 |
| Μνήμη RAM | 12GB |
| Αποθήκευση | 256GB, 512GB |
| Εκδόσεις | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Επεκτάσιμη αποθήκευση | Όχι |
Λογισμικό
| Λειτουργικό σύστημα | Android 15 (Vanilla Ice Cream), με έως 6 μεγάλες αναβαθμίσεις Android |
| Περιβάλλον χρήστη | MagicOS 10 |
Κύρια κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Τριπλή κάμερα | 200 MP, ƒ/1.9 ( Ευρυγώνιος φακός ), 1/1.4" Μέγεθος αισθητήρα Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.4 ( Τηλεφακός ), 0.8 μm, x3 Οπτικό ζουμ, 1/2.0" Μέγεθος αισθητήρα Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 112° ( Υπερευρυγώνιος φακός ) Αυτόματη εστίαση (AF) |
| Υποστήριξη φλας | Ναι |
| Τύπος φλας | Φλας LED |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) Πανόραμα |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS, Οπτική σταθεροποίηση εικόνας (OIS) |
Selfie κάμερα
| Υποστήριξη κάμερας | Ναι |
| Διπλή κάμερα | 50 MP, ƒ/2.0 ( Ευρυγώνιος φακός ) 2 MP, ƒ/2.4 ( Αισθητήρας βάθους ) |
| Χαρακτηριστικά | Υψηλό Δυναμικό Εύρος (HDR) |
| Λειτουργίες βίντεο | Gyro-EIS |
Μπαταρία
| Τύπος | Si/C Li-Ion (Ευρώπη) Si/C Li-Ion (Διεθνές) |
| Χωρητικότητα | 5300 mAh (Ευρώπη) 6000 mAh (Διεθνές) |
| Ισχύς ενσύρματης φόρτισης | 100 W |
| Υποστήριξη ασύρματης φόρτισης | Ναι |
| Ισχύς ασύρματης φόρτισης | 50 W |
| Χαρακτηριστικά | Αντίστροφη ενσύρματη φόρτιση Αντίστροφη ασύρματη φόρτιση Ενσύρματη φόρτιση από 0-100% σε 39 λεπτά (όπως διαφημίζεται) Ενσύρματη φόρτιση από 0–51% σε 15 λεπτά (όπως ανακοινώθηκε) |
Δίκτυα
| Κάρτες SIM | Διπλή SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM) Διπλή SIM (Nano-SIM + eSIM) |
| Υποστήριξη VoLTE | Ναι |
| Ταχύτητες δεδομένων | 5G, LTE, HSPA |
| Ζώνες 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| Ζώνες 3G | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| Ζώνες 4G | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| Ζώνες 5G | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Συνδεσιμότητα
| Υποστήριξη Wi-Fi | Ναι ( Wi-Fi 7 ) |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Λειτουργίες Wi-Fi | Dual-band ή Tri-band: Διαφέρει ανάλογα με την αγορά ή την περιοχή, Wi-Fi Direct |
| Υποστήριξη Bluetooth | Ναι, v5.4 |
| Θύρες USB | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| Συνδεσιμότητα USB | Φόρτιση μέσω USB, Συσκευή μαζικής αποθήκευσης USB (UMS) |
| Υποστήριξη GPS | Ναι |
| Λειτουργίες GPS | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| Υποστήριξη NFC | Ναι |
Πολυμέσα
| Ηχείο | Ναι |
| Υποδοχή ακουστικών | Όχι |
| Ήχος | Στερεοφωνικά ηχεία |
| Ραδιόφωνο FM | Όχι |
Χαρακτηριστικά
| Αισθητήρες | Επιταχυνσιόμετρο Πυξίδα Οπτικός αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος κάτω από την οθόνη Αισθητήρας εγγύτητας (υπερηχητικός) |
Αποποίηση ευθυνών: Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι οι πληροφορίες αυτής της σελίδας είναι 100% σωστές.
Φωτογραφίες Honor 400 Pro
Συχνές ερωτήσεις
-
Ποια είναι η τιμή του Honor 400 Pro;
Η τιμή του Honor 400 Pro είναι €525 και ενδέχεται να αλλάξει τις επόμενες ημέρες.
-
Ποια είναι η ημερομηνία κυκλοφορίας του Honor 400 Pro;
Το Honor 400 Pro κυκλοφόρησε επίσημα στις Παρασκευή, 23 Μαΐου 2025.
-
Διατίθεται το Honor 400 Pro στα καταστήματα;
Ναι, το Honor 400 Pro διατίθεται στα καταστήματα επειδή παραμένει σε παραγωγή.
-
Ποιο είναι το βάρος του Honor 400 Pro;
Το Honor 400 Pro ζυγίζει περίπου 205 γραμμάρια.
-
Ποιο είναι το μέγεθος οθόνης του Honor 400 Pro;
Η οθόνη του Honor 400 Pro έχει διαγώνιο 6.7 ίντσες.
-
Υποστηρίζει το Honor 400 Pro δίκτυα 5G;
Ναι, το Honor 400 Pro υποστηρίζει δίκτυα 5G στις ζώνες n1, n2.
-
Πόσες κάμερες έχει το Honor 400 Pro;
Το Honor 400 Pro διαθέτει Τριπλή κάμερα στο πίσω μέρος και Διπλή κάμερα για selfies.